Ekonomika
Bizness

Gorodcovs: “airBaltic” lidmašīna atgriezās Rīgā drošības dēļ3

Foto – LETA/Zane Bitere

Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs portālam “La.lv” uzsver, ka “airBaltic” lidmašīna, kas bija ceļā uz Parīzi, atgriezusies Rīgā drošības apsvērumu dēļ.

Viņš norāda, ka situācijā, ja pasažieris reģistrējis bagāžu un viņš nepaspēj uz reisu, lidmašīnas apkalpei kavējošā pasažiera bagāža jānoņem no lidmašīnas.

“Drošības apsvērumu dēļ kategoriski aizliegts lidmašīnā atrasties pasažiera bagāžai, ja tajā neatrodas viņš pats,” skaidro M. Gorodcovs, piebilstot, ka attiecībā uz savienotajiem reisiem bagāžu nedrīkst pārkraut nākamajā reisā, ja bagāža kavējas pasažiera vainas dēļ.

Gorodcovs skaidro, ka šādas civilās aviācijas drošības prasības ieviestas terora draudu dēļ. Šādus noteikumus aviācijā ieviesa pēc 1986. gada 21. decembra terorakta aviokompānijas “Pan Am” reisā 103. Lidmašīnā Frankfurtes lidostā tika iekrauta soma, kuru nepavadīja pasažieris. Tajā bija spridzeklis, kuru detonēja Lībijas specdienesti virs Lokerbijas pilsētas Lielbritānijā. Terora aktā bojā gāja 270 cilvēki – visi 259 lidmašīnas pasažieri un 11 cilvēki uz zemes.

“Par situāciju reisā uz Parīzi – pārvadātājam jāziņo mums, tā ir viņa atbildība. Uzskatu, ka apkalpe reaģēja ļoti profesionāli – tikko bija saņemta ziņa par situāciju, apkalpe pieņēma pareizo lēmumu – devās atpakaļ uz lidostu,” apkalpes rīcību uzteic Gorodcovs.

CAA par notikušo veiks izmeklēšanu, un pašlaik pieprasīts skaidrojums no aviosabiedrības.

Kā jau ziņots, aviokompānijas “airBaltic” lidmašīna BT691 šo ceturtdien, 28. jūnijā, īsi pēc pacelšanās, lai dotos ceļā uz Parīzi, atgriezās Rīgā. Šāds lēmums tika pieņemts, tiklīdz tika identificēts pasažieris, kurš bija nokavējis lidojumu un kura soma jau bija iekrauta bagāžas nodalījumā, tā šodien portālam “La.lv” sīkāk pavēstīja “Air Baltic Corporation” korporatīvās komunikācijas vadītāja Alise Briede.

Saistītie raksti

Iekāpšanas laikā pārpratuma dēļ tika sajaukti divi pasažieri, kuri abi plānoja doties uz Parīzi, bet kavēja reisu, vienam no pasažieriem paliekot Rīgā. Apkalpe par kļūdu tika informēta īsi pēc pacelšanās.

Pēc atgriešanās Rīgā tika pieņemts lēmums uzņemt lidojumā pasažieri, kas kavējās, nevis izkraut viņa bagāžu, kas būtu aizņēmis vairāk laika. Lidmašīna Parīzi sasniedza ar divu stundu un 15 minūšu kavēšanos.

“Air Baltic” atvainojas pasažieriem par sagādātajām neērtībām.

LA.lv