×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. septembris, 2016
Drukāt

Gorodcovs: Lidmašīnas nolaišanās bez visām izlaistām šasijām ir ļoti nopietns gadījums (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Starptautiskajai lidostai “Rīga”, sagaidot nolaižamies “airBaltic” lidmašīnu ar priekšējās šasijas problēmām, tas ir bijis pirmais šāds notikums, un jebkurš gadījums, kad lidmašīna nolaižas bez visām izlaistām šasijām ir ļoti nopietns incidents, aģentūrai LETA teica Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Gorodcovs uzsvēra, ka gan lidmašīnas piloti, gan visi iesaistītie dienesti ar šo lidmašīnas ārkārtas nosēšanos tikuši galā ekselenti.
“Zināmā mērā pie šīs neveiksmes bija arī zināma veiksme, jo lidmašīnai priekšējā šasija pilnībā nepalika ievilktā stāvoklī – tā bija nofiksējusies daļēji izlaistā stāvoklī, tādēļ lidmašīnas nolaišanās notika uz gandrīz visām šasijām. Skrejceļš ir palicis vesels. Vienīgais, kas uz doto brīdi cietis, ir priekšējās šasijas vārtiņi, kas ir no kompozīciju materiāla,” stāstīja Gorodcovs.

Priekšējās šasijas vārtiņi nodiluši lidmašīnas nolaišanās laikā no berzes pret asfalta segumu.

Civilās aviācijas aģentūras direktors skaidroja, ka lidmašīnas apkalpe nostrādājusi ļoti profesionāli. Tiklīdz lidmašīnai paceļoties apkalpe konstatēja, ka priekšējo šasiju pilnībā nevar ievilkt, bija skaidrs, ka ir ārkārtas situācija. Lidmašīnas problēma tika nofiksēta arī no zemes, to nofotografējot.

Gorodcovs minēja, ka tehniskās problēmas piedzīvojusī lidmašīna pēc pacelšanās vēl kādu laiku lidojusi, lai izlietotu degvielu, bet pa to laiku operatīvi spēja sagatavoties visi dienesti.

Taujāts, vai ir zināms, kādēļ lidmašīnu piemeklēja tehniskas problēmas, Gorodcovs sacīja, ka vainīgais ir atrasts un tā ir priekšējās šasijas apakšējā stāvokļa atslēgas tapa, kas sabrukusi vairākās daļās, tādēļ nebija iespējams pilnībā ievilkt vai izlaist šasiju.

Jau ziņots, ka šodien tehnisku iemeslu dēļ, reiss BT641 ar lidmašīnu “Bombardier Q400 NextGen” no Rīgas uz Cīrihi starptautiskajā lidostā “Rīga” veica nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos. Kā redzams no aculiecinieku foto, lidmašīna nolaidās ar līdz galam neizlaistu priekšējo šasiju.

“airBaltic” lidojuma apkalpe, stingri ievērojot standarta procedūras un instrukcijas, veica nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos.
Lidostas mājas lapa liecina, ka pēdējā lidmašīna no Rīgas izlidoja no rīta plkst.8.27. Vairāki reisi ir atcelti, bet daudzi ielidojušie novirzīti uz citām lidostām.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” skrejceļš būs slēgts līdz plkst.16.30.

Reisi Rīgas lidostā ir vai nu novirzīti vai kavējasReisi Rīgas lidostā ir vai nu novirzīti vai kavējas

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ….tikuši galā “ekselenti”……. Kārtējais valodas brīnums! Vai šis raksts ir tiešais tulkojums no angļu valodas? Varbūt tikuši galā lieliski, labi, varonīgi, apbrīnojami, apsveicami, kārtīgi, godam, bez problēmām, augstākajā pilotāžas līmenī, profesionāli, pašaizliedzīgi, domājot par cilvēkiem, kas atradās tajā brīdī lidmašīnā. Kas šos visus rakstus jums pārlasa?

  2. Tikai jautājums Latvijas valdībai,kāpēc joprojām citu reisu lidmašīnām šādā gadījumā jānosēžas Kauņā vai Tallinā,nevis Lielvātdē,labiekārtotā lidlaukā???

  3. Iesākumā bija vārds Atbildēt

    Vainīga ir nevis tapa, bet konkrēti tehniskās apkopes darbinieki, kas laikus šo problēmu nav ievērojuši un novērsuši. Vienmēr, redz, vainīgas visādas tapas, – tātad neviens. 🙂

  4. PALDIES PILOTIEM , VIŅU PRASMEI UN DROSMEI!!! KUR PILOTU UZVĀRDI? MĒS ARĪ GRIBAM VIŅIEM PATEIKTIES!? AR TĀDIEM SAVA ARODA MEISTARIEM VAR LIDOT KAUT VAI UZ PASAULES MALU!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+