×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. marts, 2017
Drukāt

“Gors” izsludina 2018. gada izstāžu konkursu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mētras Štelmaheres izstādes atklāšana.

Februāra beigās ar tēlnieka Gļeba Panteļejeva izstādes “Latgales rapsodija” atklāšanu Latgales vēstniecības “Gors” Mākslas galerija svinēja savu pirmā darbības gada jubileju, bet martā tiek izsludināts izstāžu projektu pieteikumu konkurss 2018. gadā galerijā apskatāmajām izstādēm, LA.lv uzzināja koncertzālē.

2016. gada sākumā, piesaistot profesionālu izstāžu kuratoru, Latgales vēstniecība “Gors” sāka Mākslas galerijas iniciatīvu, lai turpmāk koncertzāles apmeklētājiem piedāvātu Latvijas kultūrtelpā nozīmīgu un interesantu dažādos žanros strādājošu mākslinieku darbu kolekcijas. Pirmais darbības gads pierādījis kā mākslinieku, tā “Gors” apmeklētāju interesi par iespēju Rēzeknē gan izstādīt, gan apskatīt daudzveidīgu izstāžu piedāvājumu.

“Gors” Mākslas galerijā gada laikā bijušas skatāmas desmit dažāda veida izstādes, kurās pārstāvētas gan glezniecība, gan grafika, gan arī fotogrāfijas. Mākslas galerijas stāstu aizsāka gleznotāja Roberta Muža personālizstāde “Latvija. Ainava. Portrets”, kurā tika eksponēta plaša ainavu retrospekcija, kā arī Latvijas vēsturē nozīmīgu personību portretu izlase. Gada laikā Latgales vēstniecībā “Gors” bija skatāmas arī mākslinieku Ilgvara Zalāna, Anitas Melderes, Mētras Štelmaheres, Ingas Onževas, Pāvela Ostapceva, Ilzes Lībietes un citu autoru darbi.

Mākslas galerijas kuratore Guna Kalnača, atskatoties uz aizvadīto gadu, secina: “Gada laikā kopā ar Latgales vēstniecības Gors” komandu esam meklējuši iespējas intensīvo un daudzveidīgo koncertdarbību bagātināt vēl ar vienu mediju – vizuālo mākslu. Paldies māksliniekiem, kuri īpaši šīm izstādēm radījuši jaunas kolekcijas, respektējot telpas specifiku un plašo skatītāju loku, esam rādījuši arī interesantas retrospekcijas, ņemot palīgā no muzeju krājumiem deponētus darbus. Interesanta bija pieredze gleznotājas Diānas Īves darbus integrēt viņas vectēva Jāņa Ivanova koncerta scenogrāfijā. Plašu Diānas Īves darbu personālizstādi koncertzālē redzēsim šajā vasarā.”

Kuratore norādīja, ka mākslas telpas mērķis ir aicināt izstādīties arī māksliniekus, kuru saknes paaudzēs meklējamas Latgalē, taču piebilst, ka koncertzāles galerija ir atvērta kā jauno mākslai, tā klasiskām vērtībām.

2018. gada izstāžu pieteikumus Latgales vēstniecība Gors gaida līdz šī gada 30. aprīlim. Izstāžu projektu konkursā aicināti piedalīties mākslinieki un kuratori vizuālās mākslas, dekoratīvi lietišķās mākslas un dizaina jomā, piedāvājot grupas vai personālizstādes, kuratora veidotas un citādas izstādes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Es kā rūdīts latgalietis , uzrakstu “Gors” ilgi nesapratu, ko tas nozīmē. Lasot vai dzirdot šo vārdu 99, 9 % cilvēku arī nesaprot, ko tas nozīmē. Izrādās, ka tas nozīmē “gars”. Arī šādi rakstot izskatās stulbs nosaukums. Nu tad vismaz pievienojiet šim nosaukumam latvisko vārdu k/n “Gars”.

  Kur ir Valodas inspekcija – sodiet tos, ka uzrakstīja maldinošu nosaukumu bez tulkojuma “Gors”.

 2. Latgales moris, āksts Atbildēt

  LATGALIEŠI – pārtrauciet naida kurināšanu pret vienotu Latvijas valsti. Tas, ka latgaliešiem ir jāaievieš sava valoda kā otra valsts valoda ir okupantu ierosinājums. Viņi pat mēģināja rosināt atdalīt Latgali no latvijas. Un daudzi latgalieši nesaprot šis kaitīgās, okupantiem vajadzīgās politikas sludināšanas bīstamību. Runājiet manā latgaliešu valodā (pareizi – dialektā) katrā sādžās pa savam, kur viens otru nereti pat nesaprot, bet nekuriniet Latvijas dalīšanas politiku.

  Beidziet rakstīt “latgaliski” uzrakstus un tos “tulkot”- āksti jūs, ne latgalieši. Kārļa Ulmaņa laikā skolās mācījāmies latviešu valodā, mājās runājām latgaliski un pietiek.

  Vai tiešām atsevišķiem izglītotiem latgaliešiem nepietiek prāta izprast, ka dalīt Latviju divās valodās ir bīstami.

  Pārtrauciet ākstīšanos, Latgales PSEIDOPATRIOTI!

Draugiem Facebook Twitter Google+