×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Grabustei piektā vieta Eiropas čempionāta tāllēkšanas sacensībās

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas sportiste Aiga Grabuste trešdien izcīnīja piekto vietu Šveices pilsētā Cīrihē notiekošā Eiropas čempionāta vieglatlētikā tāllēkšanas sacensībās.

Tāpat trešdien sprinteris Ronalds Arājs izcīnīja 20.vietu 100 metru sprintā, bet Jānis Baltušs ieņēma 23.vietu 400 metru barjerskrējienā, nevienam no sportistiem nepārvarot pusfināla barjeras.

Trešdienas vakarā Cīrihē valdīja spēcīgs vējš, kas sacensību programmu iekavēja par aptuveni 50 minūtēm.

Grabuste, kas iepriekšējā Eiropas čempionātā izcīnīja bronzu septiņcīņas sacensībās, šoreiz pirmajā lēcienā bija 6,35 metrus tāla, kas pirms trešā lēciena deva vien devīto vietu. Tomēr tajā viņa uzrādīja rezultātu 6,52 metri, pakāpjoties uz ceturto pozīciju un iekļūstot starp astoņām labākajām sportistēm, kas ieguva iespēju izpildīt vēl trīs lēcienus.

Piektajā mēģinājumā Grabuste savu rezultātu uzlaboja līdz 6,57 metriem, tomēr sekmīgas bija arī citas sportistes un pirms pēdējās lēcienu sērijas viņa atkrita uz piekto pozīciju. Noslēdzošajā mēģinājumā latviete bija 6,56 metrus tāla, nepakāpjoties augstāk, bet tiekot pie Latvijas līdz šim labākā rezultāta šī gada sacensībās.

Par Eiropas čempioni ar 6,85 metriem otrajā Eiropas čempionātā pēc kārtas kļuva francūziete Elojsī Lesēra, kura par četriem centimetriem apsteidza serbieti Ivanu Španoviču. Savukārt 6,65 metrus tālu aizlēca krieviete Darja Klišina un Malaika Mihambo no Vācijas, bet labāks otrs tālākais mēģinājums bija Krievijas atlētei, kura ieguva bronzu.

Iepriekšējos divos Eiropas čempionātos finālā lēca Latvijas sportiste Ineta Radeviča. Pēc zelta 2010.gadā iepriekšējās meistarsacīkstēs viņa samierinājās ar sesto vietu.

Kā ziņots, iepriekšējā Eiropas čempionāta bronzas ieguvēja septiņcīņā Grabuste šosezon atsākusi piedalīties sacensībās pēc bērna piedzimšanas. Septiņcīņas apritē viņa plāno atgriezties nākamajā gadā.

Pirms tam priekšsacīkstēs otrdien Grabuste jau ar pirmo mēģinājumu aizlēca 6,51 metru attālumā, kas bija tikai par 14 centimetriem tuvāk nekā kvalifikācijas normatīvs. Tomēr to viņa izpildīja ar savu trešo lēcienu, kad spēja aizlēkt tieši 6,65 metru tālumā, kvalificējoties finālam.

Tikmēr neveiksmīgs starts kvalifikācijā bija abām pārējām Latvijas tāllēcējām Laumai un Mārai Grīvām. Vecākā no māsām Grīvām Lauma vienīgajā ieskaitītajā mēģinājumā spēja aizlēkt vien 6,14 metrus tālu, kamēr viņas māsa vispār netika pie ieskaitīta rezultāta. Noslēgumā Lauma Grīva ieņēma 23.vietu, apsteidzot četras sportistes, kuras tika pie rezultāta.

Pirms tam Arājs piedalījās 100 metru sprinta pusfinālā, savā skrējienā finišējot pēc 10,52 sekundēm, kas deva sesto vietu, neļaujot iesaistīties cīņā par vietu finālā. Pusfinālā Arājs apsteidza trīs no startējušajiem atlētiem.

Kā zināms, priekšsacīkstēs Arājs savā skrējienā 100 metrus veica 10,41 sekundē, sasniedzot sezonas labāko rezultātu, kas ļāva sasniegt pusfinālu.

Arājs iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem sasniedza sacensību finālu, bet šoreiz uz meistarsacīkstēm bija devies pat bez izpildīta normatīva un drīzumā gatavojas pārorientēties uz bobslejista karjeru.

Tikmēr Baltušs 400 metru barjerskrējienā startēja pirmajā pusfināla skrējienā, kurā uzvaru ar rezultātu 49,09 sekundes izcīnīja krievs Deniss Kudrjavcevs, bet Baltušs ar rezultātu 50,96 sekundes palika astotais. Noslēgumā Baltušs šajā kārtā neapsteidza nevienu sportistu, ieņemot 23.vietu čempionātā.

Tikmēr labāko rezultātu pusfinālā uzrādīja Igaunijas skrējējs Rasmuss Megi, kurš sasniedza jaunu nacionālo rekordu – 48,54 sekundes.

Pirms tam otrdien priekšsacīkstēs Latvijas izlases debitants Eiropas čempionātos Baltušs savā skrējienā finišēja pēc 50,89 sekundēm, par 0,06 sekundēm labojot personisko rekordu. Priekšsacīkstēs Baltušs uzrādīja 26. ātrāko rezultātu.

Kā ziņots, pirms tam rīta sesijā Latvijas skrējēja Līga Velvere sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu 400 metru barjerskrējienā. Velvere savu skrējienu veica 57,43 sekundēs, kas starp piecām finišu sasniegušajām sportistēm viņai ļāva ieņemt ceturto vietu.

Automātiski pusfinālam kvalificējās katra skrējiena trīs ātrākās sportistes, kā arī četras labākās pārējo rezultātu īpašnieces, starp kurām bija arī 24 gadus vecā Velvere.

Savukārt 20 kilometru soļojumā 23.vietu izcīnīja latvietis Arnis Rumbenieks.

Jau vēstīts, ka otrdien Eiropas čempionāta pirmajā dienā 10 000 metru skrējienā 11.vietu izcīnīja Jeļena Prokopčuka, kura Vecā kontinenta meistarsacīkstēs startēja pēc astoņu gadu pārtraukuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+