×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūnijs, 2015
Drukāt

Grācā atklāta izstāde “Latvijas traģēdija”

Okupācijas muzeja fotoOkupācijas muzeja foto

26. jūnijā Grācas Universitātē ar simpoziju un izstādes “Latvijas traģēdija.1941” atklāšanu tika noslēgta Latvijas prezidentūras ES Padomē publiskās diplomātijas programma Austrijā, informē Ārlietu ministrija.

Grācā pirmo reizi tika eksponēta Latvijas Okupācijas muzeja un muzeja “Ebreji Latvijā” kopīgi veidotās izstādes versija vācu valodā, kas paver plašākas iespējas Latvijas vēstures skaidrošanai arī nozīmīgajos vāciski runājošajos Eiropas reģionos.

Pasākumu ievadīja simpozijs, kurā piedalījās Grācas Universitātes vicerektors Pēters Šērers, Ludviga Bolcmaņa institūta vadītājs Štefans Karners, Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcijas nodaļas vadītājs Kārlis Dambītis, muzeja “Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis, Latvijas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Kārlis Eihenbaums, kā arī Ludviga Bolcmaņa institūta zinātniskais līdzstrādnieks Filips Lesiaks, kurš klātesošos iepazīstināja ar Austrijas un Latvijas vēsturnieku kopīgo pētījumu par Austrijas ebreju bēgļu gaitām uz Latviju pirms 2.pasaules kara 1938. un 1939. gadā.

Izstādes atklāšanu muzikāli bagātināja Grācā studējošās jaunās latviešu dziedātājas Sintija Šmite un Helēna Sorokina, kuru izpildījumā izskanēja latviešu tautas dziesmas.

Izstāde Grācā tapa sadarbībā ar Ludviga Bolcmaņa Kara seku pētniecības institūtu, kuram ir gan laba sadarbība ar Latvijas Okupācijas muzeju, gan plašs kontaktu tīkls un mērķauditorija Austrijā, kas izstādei nodrošinās atbilstošu publicitāti.

Izstāde “Latvijas traģēdija. 1941” Grācas Universitātē būs atvērta līdz 10. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+