×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

7 labas lietas iesaka Ilze Vītola

lozinskis-DRUKA

GRĀMATA. Mikolajs Ložiņskis "Grāmata", apgāds "Mansards". Poļu rakstniekā Mikolajā Ložiņskī (1980) brīnišķā veidā apvienojušās Sorbonnas universitātē apgūtās socioloģijas zināšanas, fotogrāfa prasme un tēva – dokumentālā kino režisora – gēni. Un riznākums – īsi, tieši, tomēr delikāti stāsti par savu ģimeni. Tādu dzīves grāmatu savos tuviniekos varētu izlasīt katrs no mums. Tomēr ne katrs to spētu uzrakstīt. Turklāt – tā! 


1. GRĀMATA

Mikolajs Ložiņskis “Grāmata”, apgāds “Mansards”. Poļu rakstniekā Mikolajā Ložiņskī (1980) brīnišķā veidā apvienojušās Sorbonnas universitātē apgūtās socioloģijas zināšanas, fotogrāfa prasme un tēva – dokumentālā kino režisora – gēni. Un riznākums – īsi, tieši, tomēr delikāti stāsti par savu ģimeni. Tādu dzīves grāmatu savos tuviniekos varētu izlasīt katrs no mums. Tomēr ne katrs to spētu uzrakstīt. Turklāt – tā!

2. FILMA

Pirmizrādi nokavēju un nu vairs nevaru mierīgi paiet pa ielu, kuru satieku, tas tikai stāsta par Sīmaņa jauno filmu un to, kā tā beidzas. Tas ir jautri, tas ir nopietni. Jāiet! Kā teikts ziņā presei: tas ir stāsts par rīdziniekiem Sergeju Eizenšteinu un Jesaju Berlinu. “Izcilāko savas paaudzes kinorežisoru” totalitārajā Padomju Savienībā un “izcilāko savas paaudzes domātāju” liberālajā Lielbritānijā.

3. SARĪKOJUMS

26. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā pasaules pirmizrāde – Latvijas Nacionālā baleta iestudējums “Trīs tikšanās”. Kā latviešu komponistu Georga Pelēča, Pētera Vaska un Riharda Dubras mūziku dejas valodā iestudējuši laikmetīgā baleta horeogrāfi Bridžeta Breinere, Demiss Volpi un Mario Radačovskis? Interesanti!

4. IZSTĀDE

Līdz Jāņiem Mākslas muzeja “Rīgas Birža” Lielajā izstāžu zālē (Doma laukumā 6, Vecrīgā) skatāma pasaulē pazīstamās amerikāņu mākslinieces Vijas Celmiņas personālizstāde. Kāpēc māksliniece savas radošās darbības piecdesmit gados tik neatlaidīgi un vērīgi ataino okeāna ūdens virsmu, zvaigžņotu debesjumu, zirnekļu tīklu, tuksneša smiltis? Arī es vēlētos šo vēstījumu atminēt, šo dubulto realitāti aiz perfektajām virsām.

5. JAUNUMS

Ir ziemas laiks, vasaras laiks, Griničas laiks. Bet raunēniešiem nu ir savs. Kāds tas ir? “Raunas laikam ir tendence apsteigt laiku, tādēļ arī pulkstenis, lai turētu mūs ciet”, – pasmaida raunēnieši. Pulkstenis novietots pie autoostas, nu arī Raunas viesi un caurbraucēji var apcerēt laika tēmu. Pulksteni pagatavoja SIA “Laika stils”.

6. GARŠĪGI!

Gaisīgā kūka. Ak, cik vieglu kūku ēdu radinieces dzimšanas dienā! Un tikpat viegli tā ir pagatavojama. “RIMI” nopērkam “Vidzemes maiznieka” bezē kūkas pamatni. Uz tās liekam saputota saldā krējuma cepuri un pārberam ar ogām. Un viss! Un lidojam tālāk!

7. DZĪVES GUDRĪBA

Elegance – tā ir dižciltība, ko cilvēks piešķir lietām. Balzaks

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+