×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. maijs, 2014
Drukāt

7 labas lietas iesaka Andris Tiļļa

Gramata-ak

GRĀMATA
. Varbūt kāds būs sašutis – kā tad nu tā! – apgāds ”Zvaigzne ABC” laidis klajā Jāņa Bērziņa sastādīto grāmatu ”Ārstēšanās ar vīnu, degvīnu un kandžu”, kurā receptes un praktiski ieteikumi ārstniecisko izvilkumu pagatavošanai. Taču pat indīga viela var būt dziedīga, ja to uzņemam pareizajā daudzumā. 
Ne reizi vien esam pārliecinājušies, cik iedarbīgi dažādu kaišu profilaksē un ārstēšanā var būt augu izvilkumi spirtā, degvīnā un vīnā.


1. GRĀMATA

Varbūt kāds būs sašutis – kā tad nu tā! – apgāds ”Zvaigzne ABC” laidis klajā Jāņa Bērziņa sastādīto grāmatu ”Ārstēšanās ar vīnu, degvīnu un kandžu”, kurā receptes un praktiski ieteikumi ārstniecisko izvilkumu pagatavošanai. Taču pat indīga viela var būt dziedīga, ja to uzņemam pareizajā daudzumā. 
Ne reizi vien esam pārliecinājušies, cik iedarbīgi dažādu kaišu profilaksē un ārstēšanā var būt augu izvilkumi spirtā, degvīnā un vīnā.

2. FILMA

Kadrs no filmas ”Lielā spāņu ģimene”.

Rīgas kinoteātrī ”Splendid Palace” skatāma spāņu komēdija ”Lielā spāņu ģimene”, kam sižeta pamatā trīs vērtības: futbols, mīlestība un Bībele.

Filma nominēta Spānijas kinoakadēmijas balvai ”Goija” vienpadsmit kategorijās. Režisors: Daniels Sančess Arevalo.

3. SARĪKOJUMS

Rīgā, Vērmanes dārzā, no sestdienas, 24. maija, līdz svētdienai, 25. maijam, var izbaudīt alus festivālu ”Latviabeerfest 2014”. Tajā galvenais uzsvars tiks likts uz latviskām alus tradīcijām, taču būs arī ieskats pasaules alus ražošanas daudzveidībā.

Festivālā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas alus ražotnes, kā arī viesi no Austrijas, Vācijas, Čehijas un citām Eiropas valstīm.

4. IZSTĀDE. Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā – izstāde ’’Dzintars: mīti un zinātne’’.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā skatāma izstāde ’’Dzintars: mīti un zinātne’’. Tajā būs skatāmi eksponāti no 19. gs. beigās Kuršu kāpās atrasto antropomorfo un zoomorfo dzintara figūriņu replikām līdz mūsdienu dzintarskābes ķīmiskai iegūšanai, no viduslaiku aptiekāru teiksmainajām zālēm ar dzintara pulveri līdz mūsdienu medikamentiem, uztura bagātinātājiem un dzintara diegam…

5. JAUNUMS

Rīgā atdzimis cepurnieku arods! Ikviens var pasūtināt savai gaumei atbilstošu galvassegu. Paredzētas meistarklases, izstādes, cepuru terapija. Iespējams cepuri uzadīt, uztamborēt, uzšūt, izšūt, uzpīt, salabot, samainīt, izrotāt, atsvaidzināt, aizņemties, iznomāt, pārkrāsot, ziedot, kā arī veidot jaunas piegrieztnes un formas. Darbnīca ’’Tundra HATA’’ atrodas Tērbatas ielā 33/35 (ieeja no Lāčplēša ielas – otrajā pagalmā).

6. GARDI!

Tuvojas pludmales sezona, es tievēju, tāpēc ik rītu ēdu veselīgo un viegli pagatavojamo auzu kliju putru. Uzvāru pienu, pievienoju četras ēdamkarotes kliju un  nedaudz sāls. Rūpīgi maisot, vāru uz lēnas uguns pāris minūtes. Auzu klijas satur daudz minerālvielu, vitamīnu un šķiedrvielu, tās palīdz samazināt cukura līmeni un holesterīnu. Iesaku pamēģināt arī jums!

7. DZĪVES GUDRĪBA

”Muļķu nauda ir gudro mantība.”

Deni Didro

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+