×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

7 labas lietas. Iesaka Daiga Čirkste

Viensetu stasti

GRĀMATA Viensētas ir Latvijas vēsturiskais kodols, bet saimnieciski varoši, radošas izdomas bagāti ļaudis, kas kopj savu sētu, ir mūsu zemes stiprais balsts. Jau trīs gadus Latvijas radio 1 sadarbībā ar "Latvijas Avīzi" un "Mājas Viesi" dodas pie viensētu saimniekiem, lai uzzinātu viņu stāstus par māju vēsturi, dzimtas saknēm un pašu nodarbošanos. Katra lauku sēta ir īpaša ar savu stāstu. Arī man bijusi un vēl tagad ir tā lieliskā iespēja braukt uz lauku sētām, lai tiktos ar apbrīnas vērtiem ļaudīm un par viņiem pastāstītu mūsu lasītājiem lappusē "Viensētu stāsti". Izdevniecība "Lauku Avīze" laidusi klajā skaistu grāmatu "Latvijas viensētu stāsti", kurā var iepazīties ar simts viensētu saimniekiem dažādos mūsu zemes novados. 


GRĀMATA

Viensētas ir Latvijas vēsturiskais kodols, bet saimnieciski varoši, radošas izdomas bagāti ļaudis, kas kopj savu sētu, ir mūsu zemes stiprais balsts. Jau trīs gadus Latvijas radio 1 sadarbībā ar “Latvijas Avīzi” un “Mājas Viesi” dodas pie viensētu saimniekiem, lai uzzinātu viņu stāstus par māju vēsturi, dzimtas saknēm un pašu nodarbošanos. Katra lauku sēta ir īpaša ar savu stāstu. Arī man bijusi un vēl tagad ir tā lieliskā iespēja braukt uz lauku sētām, lai tiktos ar apbrīnas vērtiem ļaudīm un par viņiem pastāstītu mūsu lasītājiem lappusē “Viensētu stāsti”. Izdevniecība “Lauku Avīze” laidusi klajā skaistu grāmatu “Latvijas viensētu stāsti”, kurā var iepazīties ar simts viensētu saimniekiem dažādos mūsu zemes novados.

FILMA


Interesanti būs vērot, kā leģendārie aktieri Roberts de Niro un Silvestrs Stalone sacentīsies boksa ringā filmā “Veču revanšs”. Savulaik viņi bija sīvākie sāncenši boksā, taču izšķirošais mačs tā arī nekad nenotika. Un tagad pēc trīsdesmit gadiem viņi atgriežas ringā, lai beidzot noskaidrotu, kurš ir uzvarētājs. Filma no 10. janvāra skatāma kinoteātrī “Citadele”.

IZSTĀDE


Māksliniece Biruta Delle 17. janvārī svinēs 70. dzimšanas dienu, un tai par godu šajā dienā galerijā “Daugava” atklās viņas personālizstādi “Mans reālisms”. Delle glezno dabu, koku lapotnes, debesis, ēku jumtus, bet katrā audeklā atstarojas mākslinieces personība, izjūtas un pārdzīvojumi, pat ziedu gleznojumos un klusajās dabās tas nav nemaz tik raksturīgs Delles mākslai.

SARĪKOJUMS

Pasaulē ievērību guvušais lietuviešu režisors Oskars Koršunovs Dailes teātrī iestudējis Lietuvas dramaturģijas zvaigznes Marjusa Ivaškeviča lugu “Izraidītie”. Lugā izmantoti patiesi stāsti. Dramaturgs pats devies uz Londonu, lai tiktos ar tautiešiem, kuri 90. gadu sākumā emigrējuši uz Angliju. Jauniestudējumā darbojas plašs aktieru ansamblis, bet galvenajās lomās ir Dainis Grūbe un Juris Žagars. “Izraidīto” pirmizrāde šovakar, 10. janvārī.

JAUNUMS


“Tukuma piens” sācis ražot Latvijā pirmo grieķu jogurtu “Baltais”, izmantojot tehnoloģiski pareizu recepti, kuras mērķis ir paaugstināts olbaltumvielu saturs produktā, bet saglabājot zemu tauku un ogļhidrātu sastāvu. Pircēji jauno grieķu jogurtu var iegādāties ar melleņu ievārījumu un medu.

GARDI!


Baltās šokolādes krēmam ar dzērvenēm nepieciešams izkausēt balto šokolādi karstā ūdens peldē. To sajauc ar svaigo sieru un putukrējumu. Smalki sadrupina šokolādes cepumus, sablendē dzērvenes un abas sastāvdaļas samaisa. To visu liek skaistā glāzē uz kājiņas, apakšā krēma kārtiņu, tad dzērvenes ar cepumiem un augšā atkal krēmu. Pa virsu dekoram – dažas dzērveņu ogas.

DZĪVES GUDRĪBA


“Mūsu nelaimju noslēpums ir tas, ka mums ir pārāk daudz brīvā laika, lai domātu – laimīgi mēs vai ne.”

Bernards Šovs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+