×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Mājas Viesis” žurnāliste Ilze Lavrinoviča

zveriuncilveki1

GRĀMATA. Grāmata "Zvēri un cilvēki" – stāsts par uzticamo dzīvnieku kopēju Velgu Vītolu un Līgatnes dabas parkā agrāk mitušajiem un joprojām mītošajiem dzīvniekiem. Lauku bibliotēku atbalsta biedrības dibinātāja un vadītāja, vairāku dokumentālu grāmatu un romānu autore Biruta Eglīte, pēc desmit gadu pārtraukuma atkal atgriezusies pie publicistikas, šajā darbā saistoši un atklāti stāsta par Velgas dzīvi, attiecībām ar dzīvniekiem un cilvēkiem. Grāmata nākusi klajā apgādā "Zvaigzne ABC".

Grāmata

Grāmata “Zvēri un cilvēki” – stāsts par uzticamo dzīvnieku kopēju Velgu Vītolu un Līgatnes dabas parkā agrāk mitušajiem un joprojām mītošajiem dzīvniekiem. Lauku bibliotēku atbalsta biedrības dibinātāja un vadītāja, vairāku dokumentālu grāmatu un romānu autore Biruta Eglīte, kas pēc desmit gadu pārtraukuma atkal atgriezusies pie publicistikas, šajā darbā saistoši un atklāti stāsta par Velgas dzīvi, attiecībām ar dzīvniekiem un cilvēkiem. Grāmata nākusi klajā apgādā “Zvaigzne ABC”.

Filma

Romeo un Džuljeta: 21. gadsimts

Sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā. Kopā ar draugu Parisu viņa dodas labākas dzīves meklējumos uz Angliju. Tur viņa sastop krievu puisi Romeo, kurš sapņo par hip-hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Abi jaunieši iemīlas, bet viņu sapņi un cerības par labāku nākotni sagrūst vienā vakarā. Režisora Māra Martinsona drāma “Romeo n’ Džuljeta” kinoteātros no 23. oktobra. Lomās – Germans Andrejevs, Laura Dzenīte, Gustavs Ķibilds, Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova u. c.

SARĪKOJUMS

Latviešu animācijas tēvam – 100

3. novembrī plkst. 10 Valmieras kultūras centrā demonstrēs leļļu animācijas žanra Latvijā pamatlicēja Arnolda Burova veidoto filmu programmu. Gan mazos, gan lielo skatītājus priecēs piecu Rīgas Kinostudijā tapušo īsfilmu izlase: “Ki-ke-ri-gū!” (1966), “Puķu Ansis” (1968), “Bums un Piramidons” (1969), “Si-Si-Dra” (1977) un “Tīģeris Ņau-Ņau” (1967). Šis notikums veltīts Arnolda Burova (1915 – 2006) simtajai dzimšanas dienai.

IZSTĀDE

“Maģiskais ceļojums starp sapņiem un realitāti” – tā sauc mākslinieces Ievas Blūmas melnbalto gleznu un zīmējumu personālizstādi, kas galerijā “Putti” būs skatāma no 30. oktobra līdz 21. novembrim. Jau astoņpadsmit gadus viņa dzīvo un strādā Dānijā. Šajā laikā māksliniecei bijušas personālizstādes Kopenhāgenā, Romā, Ņujorkā, Londonā, Stokholmā un Rīgā. Daudzi viņas darbi nonākuši privātkolekcijās.

JAUNUMS

Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtā darbu sācis sejas un žokļu fizioterapijas kabinets. Tajā var saņemt tā saucamo orofasciālo fizioterapiju, kas sekmē mutes, sejas un žokļa reģiona muskuļu, fasciju, saišu un locītavu funkciju līdzsvarošanu un dažādu ierobežojumu novēršanu. Uzmanība veltīta arī mugurkaula kakla daļas un plecu joslas kontrolei, kā arī cilvēka neiromuskulārās sistēmas stāvoklim.

GARDI!

Uz kārā zoba

Pirmo reizi cepot šo kēksu, prātoju, kas gan labs var sanākt no šādām sastāvdaļām. Bet izdodas patiešām ļoti garšīgs našķis!

3 olas saputo ar 1 glāzi cukura un vanilīna cukuru. Pievieno 200 g mājās gatavotas (vai veikalā pirktas) majonēzes, vēlreiz kārtīgi saputo. Pieber 8 ēd. k. kartupeļu miltu, 1,5 tējk. cepamā pulvera, 40 g kokosa skaidiņu un samaisa. Ielej formā un liek iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī 170 grādos, cep 40 līdz 50 min (atkarībā no cepeškrāsns). Gatavību pārbauda ar sausu kociņu. Recepti ieteica čaklā saimniece Ina Frīdberga no Augstkalnes.

DZĪVES GUDRĪBA

Labāk nezināt nemaz nekā zināt slikti.

Rafaēls

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+