×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. maijs, 2016
Drukāt

Grāmata īstajā laikā: Kā PSRS pārkāpa starptautisko tiesību normas pret Latviju (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

"Šī grāmata būs labs palīgs, gatavojot pamatojumu kompensācijas pieprasījumam," autorei Veronikai Sajadovai (attēlā centrā) pateicās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Latvijas Okupācijas muzejā vakar atvēršanas svētkus piedzīvoja izdevniecības “Lauku Avīze” izdotā tiesību zinātņu doktores Veronikas Sajadovas grāmata “PSRS un Latvija. Starptautisko tiesību pārkāpumi”. Darba pamatā ir viņas 2013. gadā aizstāvētais promocijas darbs “Starptautisko tiesību pārkāpumi PSRS–Latvijas attiecībās”.

“Grāmatas mērķis bija konstatēt konkrētus starptautisko tiesību normu pārkāpumus un noziegumus, ko Padomju Savienība veica pret Latviju un Latvijas iedzīvotājiem,” stāstīja autore. Šī monogrāfija varētu kļūt ne vien par vērtīgu lasāmvielu tiesību zinātnes un vēstures interesantiem, bet arī par noderīgu instrumentu atbildīgajām amatpersonām, gatavojot prasību Krievijas Federācijai par padomju režīma nodarītajiem zaudējumiem, jo atšķirībā no daudziem vēsturnieku darbiem, kas veltīti okupācijas tēmai, šeit notikumi apskatīti no starptautisko tiesību aspekta.

Tādēļ viens no pirmajiem autori sveica un par paveikto viņai pateicās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA), kurš valdībā atbildīgs par kompensācijas prasības gatavošanu. “Okupācijas režīma nodarīto zaudējumu komisija intensīvi strādā. Šobrīd mēs aktīvi pētām ANO Ģenerālās asamblejas un Starptautiskās tiesas praksi, nesen viesojoties Hāgā, Starptautiskajā tiesā, vienojos, ka mūsu pētniekiem būs pieejama arī publiski nepieejama arhīvu daļa,” grāmatas atvēršanā stāstīja ministrs.

Savukārt eirodeputāte un Latvijas Okupācijas izpētes biedrības pārstāve Inese Vaidere uzsvēra, ka grāmata nākusi visīstākajā laikā: “Ir ļoti svarīgi juridiski argumentēt un uzsvērt okupācijas faktu un to, ka esam 1918. gadā proklamētā valsts. Neatteikties no prasībām pret PSRS tiesību un pienākumu mantinieces Krievijas ir starptautisko tiesību principa jautājums, tas ir ne tikai mūsu tiesības, bet mūsu pienākums. Mums mazāk svarīga kompensācijas materiālā puse, bet būtiskāka ētiski morālā puse.”

Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits pauda gandarījumu, ka šis darbs stiprinās valsts nepārtrauktības doktrīnu, bet Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Tālavs Jundzis uzskata, ka tas kalpos kā rokasgrāmata par to, kā tālāk rīkoties. Latvijas Universitātes profesors Juris Bojārs sprieda, ka šāda monogrāfija ļaus neapjukt pašreizējos apstākļos, kad pār Latviju veļas Krievijas propagandas un dezinformācijas lavīna.

Grāmatu “PSRS un Latvija” varēsiet iegādāties visās lielākajās Latvijas grāmatnīcās. Mazumtirdzniecības cena – aptuveni 18 eiro. Nedaudz lētāk grāmata pieejama arī interneta portālā www.la.lv (ar piegādi uz mājām).

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Izdevniecības “Lauku Avīze” izdotā tiesību zinātņu doktores Veronikas Sajadovas grāmata “PSRS un Latvija. Starptautisko tiesību pārkāpumi”. Darba pamatā ir viņas 2013. gadā aizstāvētais promocijas darbs “Starptautisko tiesību pārkāpumi PSRS–Latvijas attiecībās”.
  ——————————
  Lūk, šis ir ĪSTS un DOKTORA grāda cienīgs promocijas darbs, kurš nu izdots tik BIEZĀ grāmatā …

 2. Ja jau par Abreni putlers teica, ka mums pienākas beigta ēzeļa ausis, tad arī kompensācija nespīd…

 3. Tas priecē, ka parādās jauni pētījumi, kas rašistu ideologiem un līdzskrējējiem spiežas rīklē.

 4. Vērtīgs pētījums, tas noteikti jāpārtulko krievu valodā, lai krievi saprastu, ka viņi nav bijuši atbrīvotāji un laimes neseēji, bet gan okupanti, kas Latvijai nodarījuši neatgriezenisku ļaunumu.
  Cik glīta zinātniece!

 5. Просто удивительно, это уже третья публикация за последнии несколько дней, и все от разных авторов. Какая мощная рекламная компания. Это же, наверное, стоит безумных денег. Интересно, и кто же у девушки такой щедрый спонсор?

  • Tas ir doktora darbs . Krievijaa par objektiivu 2 pasaules kara peetiishanu draudewja cietums veel nesen atpakalj. Studenti atshkjiriibaa no tev liidziigajiem veic peetiijumus uz entuziasma baazes un veelmi izzinaat patiesiibu.

   • Я не похож на наивного идиота и я не слепой. Вот министр, вон Боярс и автор преамбулы, я могу представить сколько стоит сегодня издать книгу, сколько стоит реклама в этой газете. Очевидно же, что в той или иной степени, спонсор это государство, а значит налогоплательщики, то есть все мы. Но я то вот такой банкет не заказывал, а вы?

    • Vecīt, ja reiz esi Latvijas nodokļu maksātājs, tad vismaz iemācies Latviešu valodu, lai “sliktie Latvieši” Tevi nemēģina izčakarēt kādos papīros, vai līgumos! Tad arī parunāsim tālāk! 🙂

     • Слышь, старичок. А с чего ты решил, что я его не знаю, а?

     • Tādā gadīumā velc savu krievu pakaļu prom no šīs valsts, ja nevēlies runāt tās valodā.! 🙂

  • Atbalstu šādua pētījumus, jo tie sniedz patiesību par komunistu zvērībām okupācijas laikā !!!

   • Поддерживаете?! Значит гоните мои авторские раз вы такой законник, нехорошо самому законы нарушать.

Draugiem Facebook Twitter Google+