Kultūra
Literatūra

Grāmatizdevēju asociācija izsludinājusi konkursa trešo kārtu 0

Gata Šļūkas ilustrācija

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, izsludina konkursa “Atbalsts izdevējiem Latvijas kultūrvēsturi popularizējošu izdevumu izdošanai angļu valodā” trešo kārtu, šodien informē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

Konkursā uzvarējušie darbi tiks iekļauti Latvijas ekspozīcijā, kad 2018. gada pavasarī Latvija, Lietuva un Igaunija būs Londonas grāmatu gadatirgus īpašie viesi.

Divgadīgās programmas “Atbalsts izdevējiem Latvijas kultūrvēsturi popularizējošu izdevumu izdošanai angļu valodā” mērķis ir tulkot un izdot angļu valodā Latvijas kultūru, tās sasniegumus un vērtības popularizējošus izdevumus, lai veicinātu Latvijas kultūras un identitātes veidošanās procesu atpazīstamību pasaulē. Konkursā var piedalīties Latvijas un ārvalstu izdevēji, kā arī Latvijas un ārvalstu izdevēju sadarbības iniciatīvas,kuras izpilda konkursa nolikuma prasības. Iesniegtos izdevumu projektus vērtēs ekspertu padome piecu cilvēku sastāvā. Par konkursa rezultātiem un izdotajiem darbiem tiks informēta sabiedrība un mediji.

Konkursa trešajai kārtai aicinām pieteikt saturiski, mākslinieciski un poligrāfiski augstvērtīgus grāmatu projektus, kuri jau var būt izdoti latviešu valodā pēdējos gados, vai arī vēl latviešu valodā (vai angļu valodā) nepublicētas grāmatas par Latvijas kultūrvērtībām, jo īpaši par Latvijas arhitektūru, muzikālo kultūru, kino un teātra mākslu pasaules kontekstā. Konkurss paredzēts populārzinātnisku izdevumu publikācijai angļu valodā lasošai publikai pasaulē.

Projekta pieteikumu iesniegšanas termiņš pagarināts līdz 3. maijam.

LA.lv