Mobilā versija
+12.4°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
12. augusts, 2014
Drukāt

Vivanta Volkova, “Latvijas dievnami”

Latvijas_Dievnami_8

GRĀMATA. Grāmatā "Latvijas dievnami" tās autore Vivanta Volkova apkopojusi informāciju par sakrālajām bagātībām, kas ieraugāmas Rīgā, Latvijas pilsētās un laukos, tostarp arī nesen atjaunotajos un jaunuzceltajos dievnamos. Izdevumā stāstīts par neparastām vēstures liecībām, kas uzrunā katru ienācēju dievnamā, arī tādu, kurš neorientējas kultūrvēstures terminos, bet labprāt vēlas uzzināt ko vairāk par dievnama un to saistīto ļaužu pagātni un tagadni. Grāmatu klajā laidusi izdevniecība "Lauku Avīze". 


“Lauku Avīzes” izdevniecība, 250 lpp.

Grāmata stāsta par 77 Latvijas pilsētu un lauku dievnamiem, kuru mūri glabā senus notikumus un noslēpumus, kam savulaik bijuši liecinieki. Apkopotas hronikās un paaudžu atmiņās saglabātas ziņas par vēstures griežiem, kas skāruši mūsu zemi, un ļaudīm, kuri likuši pamatus varenām celtnēm, lai tās cauri gadsimtiem ļautu lepoties ar senču meistardarbiem. Grāmata sniedz ieskatu arī baznīcu celtniecības vēsturē, celtņu dažādībā un vēstījumos simbolu valodā, kā arī īsi raksturo pieklājības etiķeti dažādu konfesiju dievnamos. Neparastas vēstures liecības, leģendāras personības, nozīmīgi notikumi, ieskats šo ēku glabātajās unikālajās vērtībās un apbrīnojamos meistaru darinājumos ļaus izjust Latvijas dievnamu krāšņumu un mudinās tos iepazīt arī klātienē.

Pievienot komentāru

Viktorija Streiča: Nesauciet mani par režisori!Tradicionālo Jēkabpils Operas dienu ietvarā piektdien, 22. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē ar Eltona Džonsa un Tima Raisa Brodvejas mūziklu "Aīda" viesojas Kauņas Valsts muzikālais teātris no Lietuvas. Titullomā teātra vadošā aktrise Viktorija Streiča.
Draugiem Facebook Twitter Google+