×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

“Grāmatu draugu ķēdei” reģistrējušies vairāk nekā 3380 cilvēku

foto - Letafoto - Leta

Līdzdalības akcijai “Grāmatu draugu ķēde” kopš jūnija beigām reģistrējušies jau vairāk nekā 3380 cilvēku, aģentūru LETA informēja nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

“Grāmatu draugu ķēde” ir iecerēta kā simboliska akcija, ar ko iesāksies Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. Idejas pamatā ir cilvēku saskarsme, simboliska kultūras vērtību nodošana no rokas rokā, no cilvēka cilvēkam.

Akcija norisināsies 2014. gada 18. janvārī, pārvietojot grāmatas no rokas rokā, no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Grāmatu ceļš šķērsos Daugavu pār Akmens tiltu, simboliski apliecinot tās nepārejošās un fundamentālās vērtības, kas daudzu jo daudzu paaudžu garumā ir veidojušas Latvijas tautas kultūras gēnu un ko glabā grāmatas, minēja Drēģeris.

Iespēju reģistrēties “Grāmatu draugu ķēdei” aktīvi izmantoja festivāla “Positivus” apmeklētāji, jo festivālā laikā darbojās “Rīga 2014” informatīvais punkts. Festivāla laikā daudzi apmeklētāji reģistrējās kopā ar draugiem, lai šajā unikālajā akcijā piedalītos plecu pie pleca. Festivālu kupli apmeklēja arī ārzemnieki, sevišķi Igaunijas iedzīvotāji, kuri plāno Rīgu apmeklēt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas nedēļas nogalē, tādēļ arī viņi reģistrējās šai akcijai.

“Grāmatu draugu ķēdei” reģistrēties var kultūras portālā “www.riga2014.org” vai arī klātienē radoši informatīvajā telpā “Esplanāde 2014”.

Arī turpmāk nodibinājums “Rīga 2014” ar radoši informatīvo telpu “Rīga 2014” piedalīsies dažādos šīs vasaras pasākumos Latvijā, tostarp šonedēļ Rīgā gaidāmajā starptautiskajā mācību burukuģu un jahtu regatē “The Tall Ships Races 2013”, lai popularizētu “Grāmatu draugu ķēdi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+