Grāmatu plaukts dzīves kvalitātes uzlabošanai 0

Dzīves kvalitātes uzlabošana rūp ikvienam, taču ne visi apzināmies, ka tā vislielākajā mērā atkarīga no pašiem. Mērķis, uz ko tiekties, un attiecīgas rīcības plāns nepalīdzēs, ja atstāsim novārtā savas personības attīstību. Šī problemātika vieno apgāda “Vieda” 3 svaigākos jaunumus.

Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

Diez vai pasaulē ir kāds cilvēks, kura dzīvi neapēno kāds komplekss jeb bērnības trauma. Pasaulē pazīstamā kanādiešu psiholoģe, filozofe un pilnveidošanās skolotāja Liza Burbo grāmatā “Piecas traumas, kas neļauj būt tev pašam” vērš uzmanību uz visbiežāk sastopamajiem traucēkļiem: pamestību, pazemojumu, netaisnību, nodevību un atstumtību. Katra no šīm traumām visbiežāk saistīta ar kādu bērna dvēselē cirstu brūci, kuru viņš cenšas dziedēt ar it kā sev piemērotāko masku.

Atstumtība tiek slēpta zem bēgļa maskas, pamestība ar atkarīgā pozīciju, pazemojumu aizstāj mazohisms, nodevība cilvēku vērš visu kontrolējošā personā, bet netaisnību piedzīvojušais uzliek rigidā – stingrās personas masku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt itin bieži viens indivīds piedzīvojis vairākas traumas, tāpēc viņa izpausmēs saskatāma dažādiem tēliem atbilstoša stāja un uzvedība… Diemžēl cilvēka dabiskā tieksme traucēkļus kompensēt ar attiecīgu masku neatrisina problēmu, kuru viņš visbiežāk pat neapzinās. Grāmatas autore palīdz ne vien atpazīt un identificēt bērnības traumas, bet arī sniedz praksē pārbaudītu metodiku, kā pārvarēt personības problēmas.

Par vienu no vērtīgākajām Dieva dāvanām arvien uzskatīta intuīcija. Kamēr tās izzināšanai zinātne vēl tikai tuvojas, cilvēks to turpina lietot, vien retumis iedomājoties – kas tā tāda un kā to labāk attīstīt. Pazīstamais psihologs praktiķis Sergejs Kļučņikovs grāmatā “Intuīcijas attīstīšana” sniedz 14 mācībstundas tās atmodināšanai, attīstīšanai un lietošanai. Intuīcija kā fenomenāls resurss ļauj cilvēkam paredzēt nākotni, labāk saprast citus un sekmīgi darboties katram savā jomā. Līdzīgi kā trenēt savu fizisko ķermeni, lai tas turētu formu un saturu, jāvingrina arī garīgā pasaule, sākot ar gribu, uzmanības koncentrēšanu un emocionālo sfēru. Sestā maņa – intuīcija ir vislabākais padomdevējs jebkuras problēmas risinājumā. Kā balts putns gaisā, kas augstu lidinās virs pieciem pārējiem cilvēka maņu orgāniem, intuīcija izpaužas ar mūsu domu, atmiņu asociāciju palīdzību apziņā un zemapziņas impulsos. Visraksturīgākajām intuitīvajām izpausmēm pieder arī priekšnojautas, emocionālie pārdzīvojumi, vīzijas un sapņi, kas ir tikai daļa no tās patiesās daudzveidības nepieciešamās informācijas ieguvē. Kā pie šīs informācijas tikt – lasiet aizraujošajā grāmatā un sāciet ar savu uztveres kanālu atvēršanu, vingrinoties autora norādītajā veidā un secībā!

Reklāma
Reklāma

 

 

 

 

 

Šajā tematikā iekļaujas arī grāmata “Atmiņa: kā to attīstīt, trenēt un izmantot”. Autors Viljams Vokers Atkinsons uzsver, ka ikviena cilvēka zināšanas ir atkarīgas no viņa atmiņas, kas savukārt ir atkarīga no uzmanības. Tādējādi atmiņa ir zināšanu primārais faktors, kura izkopšana ir aktuāla visa mūža garumā. Trenējot atmiņu, uzturēsim gara un prāta spraigumu. Pretējā gadījumā draud ne vien pāragra novecošana vai izkrišana no aprites darbā un sabiedrībā, bet arī tā sauktais vecuma marasms. Pārlūkojot autora piedāvātos treniņus, iepazīstam atmiņas evolucionējošo dabu, uzmanības un vērīguma nozīmi, dažādu iespaidu un asociāciju lomu, kā arī spēju šo bagātību akumulēt, sistematizēt un uzkrāt. Pieļaujot, ka katram jau ir savas iegaumēšanas, zināšanu uzkrāšanas un sistematizēšanas gudrības, jaunā grāmata ļaus pārliecināties, cik tālu esam no vēlamā priekšstata.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.