×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Grāmatu svētki aizvadīti vērtīgi (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Piektdien Salacgrīvā norisinājās Lauku bibliotēku atbalsta biedrības (LBAB) gada noslēguma pasākums, kurā desmito reizi tika pasniegta “Lielā lasītāju balva”.

Ik gadu uz noslēguma pasākumu pulcējas bibliotekāri, lielākie grāmatu izdevēji, kā arī grāmatu autori – rakstnieki un mākslinieki. Šogad pasākumā bija vairāki jauninājumi. Šoreiz vadības grožus no iepriekšējiem pasākuma vadītājiem – LBAB vadītājas Birutas Eglītes un rakstnieka Ērika Hānberga – bija pārņēmuši divi salacgrīvieši: aktieris Andris Bulis un pasākumu vadītājs Kristaps Menniks.

“Aizvadīta jau trīspadsmitā Grāmatu svētku sezona. Kad visu to sākām, ne paši, ne kāds cits nedomāja, ka kustība būs tik ilga. Šogad norisinājušies 20 grāmatu svētku pasākumi dažādos Latvijas reģionos. Grāmatu dāvinājumus saņēmušas 707 Latvijas bibliotēkas. Un iepriecinoši, ka summa, par kādu atbalstīti pasākumi, šogad kā iepriekš “treknajos” gados. Šogad esam uzdāvinājuši grāmatas kopsummā par 93 tūkstošiem eiro. Bet biedrība savu darbu turpina, un mūsu noliktavā ir vēl daudz grāmatu, kas šogad nonāks pie saviem lasītājiem vairākās bibliotēkās,” ar gandarījumu teic Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja B. Eglīte.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad laureāti tika sumināti septiņās nominācijās – oriģinālproza, oriģināldzeja, tulkotā daiļliteratūra, bērnu oriģinālliteratūra, tulkotā bērnu literatūra, tulkotā dokumentālā literatūra, kā arī dokumentālā un zinātniski populārā oriģinālliteratūra. Līdz šim bibliotēkas apkopoja pēdējā gadā lasītākās grāmatas, bet šogad tika apbalvotas pēdējos trīs gados lasītāju visbiežāk bibliotēkās izvēlētās grāmatas. Tādējādi vairākās nominācijās balvas ieguva tās pašas grāmatas un tie paši autori, kas pērn. Šogad visi balvas ieguvēji dāvanā saņēma keramiķes Ingrīdas Žagatas darinātās bākas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad nevienu autoru nedrīkstējāt vārdā godināt? Tas jau jauki, ka organizatore Biruta Eglīte tādu aktivitāti izrāda, bet gribējās tos veiksminiekus vārdā uzzināt…

Draugiem Facebook Twitter Google+