Kultūra
Kultūrpolitika

Grāmatu svētki Ķīpsalā0

Trīs dienas šīs nedēļas nogalē – no piektdienas, 23., līdz svētdienai, 25. februārim – Ķīpsalā risināsies gada vērienīgākais Latvijas grāmatniecības notikums – “Latvijas grāmatu izstāde 2018”. Arī šogad izstādē daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās Latvijas un ārvalstu izdevniecības, norisināsies autoru priekšlasījumi, grāmatu atvēršanas svētki un diskusijas par tām. Ķīpsalā vienlaikus darbosies piecas notikumu vietas – Lielā skatuve, Rakstnieku viesistaba, Jautrā lasītava, “Uzvediba.lv” darbnīcas un Grāmatu maiņas punkts.

Kā aizvien, vienu no interesantākajām programmām sagādājusi izdevniecība “Latvijas Mediji”, šogad savus uzticīgos lasītājus priecējot ar interesantiem jaunumiem un sarūpējot arī iespējas klātienē iepazīties ar rakstniekiem. 23. februārī Kultūras stendā pēc izstādes atklāšanas skanīgajiem pasākumiem plkst. 15 dižkoku un citu dabas brīnumu, kā arī cilvēku likteņu pētnieks Guntis Eniņš prezentēs savu jaunāko grāmatu “Koki mājas nepamet”. Plkst. 16 tiks atklāta norvēģu ceļotāja, piedzīvojumu meklētāja, jurista un uzņēmēja Ērlinga Kages pasaules dižpārdokļa “Klusums trokšņa laikmetā” tulkojums latviešu valodā. Reiz autors bija pavadījis 50 dienas Antarktīdā bez jebkādas saziņas ar pasauli un par godu šim dzīves periodam tapa Ē. Kages meditatīvais apcerējums. Kāds ir klusums un kā to atrast? Kā sasniegt iekšējo klusumu un iegūt atslēgu uz Laimi un Mieru? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēs diskusijas dalībnieki un klātesošie – “Latvijas Avīzes” žurnāliste un grāmatas tulkotāja Linda Kusiņa un latviešu ceļotājs Bruno Šulcs. 24. februārī “Latvijas Mediju” stendā plkst. 11 māksliniece, krāšņu bērnu izdevumu autore Marina Heniņa par godu Dzeltenā Suņa gadam sniegs meistarklasi krāsainu sunīšu izgatavošanā, bet plkst. 13 māksliniece, vairāku bērnu grāmatu autore Melānija Vilka aicinās piedalīties aizraujošajā Mošķu burtu fabrikā – katrs varēs iegūt pats savu īpaši veidotu mošķi!

25. februārī plkst. 13 Jautrajā lasītavā lietuviešu rakstnieks un mākslinieks Daiņus Šukis atdzīvinās savu grāmatu varoņus un demonstrēs, kā tapa viņa jautrās grāmatas bērniem – “Ezītis, kurš mīlēja slepeni” un “Vista, kura nozuda miglā”. Bet plkst. 14 Rakstnieku viesistabā populārā latviešu detektīvromānu autore un dzimtas stāstu pētniece Dace Judina aicinās uz sava jaunākā detektīva “Tīrītājs” atklāšanu.

Pateicoties Centrālās bibliotēkas Repozitārija apmaiņas fondam, Grāmatu maiņas punktā būs arī pieejamas vairāk nekā 4000 grāmatas.

 

“Latvijas grāmatu izstādes 2018” izlase

Piektdien, 23. februārī

Plkst. 16 – tikšanās ar literārā laikraksta “konTEKSTS” veidotājiem un autoriem.

Plkst. 17 – par latviešu autoru izdotajām grāmatām ārzemēs (rīko Latvijas Rakstnieku savienība).

Sestdien, 24. februārī

Plkst. 11 – Jāņa Lejnieka saruna ar Alberta Bela romāna “Būris” prototipu arhitektu Juri Skalbergu. Jāņa Lejnieka grāmata “Juris Monvīds Skalbergs. Divkāršais kūlenis” (izdevniecība “Pētergailis”).

Plkst. 13 – tikšanās ar dzejnieku Raibīs (“Latgolys Studentu centrs”).

Plkst. 14 – rakstnieka Valda Rūmnieka autobiogrāfiskā darba “Starp Mežaparku un Murjāņiem” atvēršana (“Zvaigzne ABC”).

Plkst. 15 – rakstnieka Aivara Kļavja jauniešu romāna “Melnais akmens” atvēršanas svētki (“Zvaigzne ABC”).

Svētdien, 25. februārī

Plkst. 13 – Viktora Šklovska grāmatas “Sentimentāls ceļojums. Atmiņas, 1917 – 1922” atvēršana, sarunas par 20. gadsimta sākuma dramatiskajiem notikumiem un to atbalsīm mūsdienās. (“Jāņa Rozes apgāds”).

LA.lv