×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Grāmatu svētkos bagātīgs “Lauku Avīzes” piedāvājums kultūras baudītājiem

Karīnas MIezājas fotoKarīnas MIezājas foto

Baltijas Grāmatu svētkos 2014 aktīvu un bagātīgu kultūras programmu piedāvā arī izdevniecība “Lauku Avīze”.

Kupli apmeklēta piektdien bija tikšanās ar lietuviešu rakstnieku, izdevniecībā “Lauku Avīze” izdotā romāna “Krustā sistais balodis” autoru Vītautu Bubni un režisoru Jāni Streiču sarīkojumā “Vai sarkankoka paradīzē ir vieta krustā sistajam balodim?”. Tie vienlaikus bija arī atvēršanas svētki cita ievērojama, gan jau mūžībā aizgājuša autora Vītauta Sirijos Gira romānam “Sarkankoka paradīze”. Pēc romāna motīviem kaimiņzemē uzņemta filma, kura bijusi tikpat populāra kā savulaik Latvijā tapusī daudzsēriju kinolente “Ilgais ceļš kāpās”.

Izdevniecības stendā apmeklētājus vilināja gan iespēja saņemt Vītauta Bubņa autogrāfu un ar tulka palīdzību aprunāties ar pazīstamo rakstnieku, gan arī vēlme aplūkot svaigāko “Lauku Avīzes” izdevumu – žurnālu “Māksla Mīlēt”.

Izdevniecība “Lauku Avīze” līdzdarbojās arī diskusijas “Pastāvēs, kas pārvērtīsies? jeb Jaunais kultūras kanons” rīkošanā, un īpaši uzmundrinoši bija no atnākušajiem skolu jauniešiem dzirdēt pārdomas par to, ka kultūras kanons pēc iepazīšanās ar to nav vis izrādījies apputējušu un novecojušu lietu krātuve, bet gan ierosme pašu aktīvai līdzdalībai kultūras procesos.

Savukārt sestdien, 1. martā, Lielo lasīšanas svētku ietvaros, izdevniecība “Lauku Avīze” apbalvos čaklākos Vecāku žūrijas dalībniekus – tēvus. Bet visas izstādes dienas izdevniecības stendā būs iepazīstami gan “Lata romāna” sērijas, gan citi izdevumi, tostarp jaunākais romāns – Monikas Zīles “Vārdotājas brīvdienas”, un arī plašais žurnālu un tematisko avīžu klāsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+