×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

Grāmatu vakars uz ezera

birulis_vs_13

Katrs ceļojums – tālāks vai tuvāks, garāks vai īsāks – sākas ar braucienu. Jaunākajam “LA” izdevniecības darbam, tūrisma ceļvedim “400 tūrisma vietas Latvijā”, ceļš pie lasītāja arī sākās ar braucienu – šoreiz ar plostu pa Durbes ezeru.

 


Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Durbē.

 

Uz grāmatas “400 tūrisma vietas Latvijā” prezentāciju dodamies no Rīgas uz Durbi, kur notiek “Latvijas Avīzes” diena. Saulainajā piektdienas pēcpusdienā Durbes ezera krastā mūs sagaida kempinga “Vīnrozes” saimnieks Indulis Puķe, kurš ir arī čakls “Latvijas Avīzes” lasītājs. Kopā ar ceļot mīļotājiem un tūrisma ekspertiem dodamies Durbes ezerā – lai mazliet neierastā vidē atvērtu jauno grāmatu, parunātu par interesantākajiem apskates objektiem tuvākā un tālākā apkārtnē, priecātos par Durbes ezera skaistumu un bagātībām. “Durbes ezers ir bagāts ar zivīm, īpaši jau ar līdakām. Tāpēc pirmais maijs mums ir īpaši svētki – tad makšķernieki no visas Latvijas sabrauc uz līdakām. Arī pārējā laikā visbiežākie viesi ir makšķernieki,” stāsta Indulis Puķe, kurš ikdienā ne tikai rūpējas par savu tēvatēva māju un kempingu, bet palīdz arī ezera apsaimniekošanā.

Grāmatas autori – tās sastādītājs Ilmārs Birulis un Dobeles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Anita Banziņa – atzīst, ka abi ir aktīvi ceļotāji. “Šogad aprit desmit gadi, kopš izdevniecība “Lauku Avīze” tematisko avīžu sērijā laida klajā pirmo tūrisma avīzi – par atpūtu un ceļošanu, neizbraucot ārpus dzimtenes robežām – “Nedēļas nogale Latvijā”. Tās līdzautori bija “Latvijas Avīzes” lasītāji, kas bija atsūtījuši savus izvēlētos un iecienītos maršrutus. Tagad katru gadu pavasarī iznāk viena vai pat vairākas tematiskās avīzes – esam apceļojuši tuvākos kaimiņus – Lietuvu un Igauniju, viesojušies Baltkrievijā, ieteikuši maršrutus pa Latvijas novadiem. Esam sakrājuši daudz interesantu materiālu – tāpēc grāmata “400 tūrisma vietas Latvijā” ir kā kopsavilkums un praktisks ceļvedis ikvienam, kuram patīk apskatīt interesantākās Latvijas vietas,” stāsta I. Birulis.

Jaunajā grāmatā izceltas 400 apskates vērtas vietas visā Latvijā (starp citu, arī Latvijas mazākā pilsēta Durbe). Šis ceļvedis var kalpot dažādi, pēc vajadzības – tas uzskatāmi sniegs pieturas punktus tiem, kas pieraduši katru ceļojumu izstrādāt precīzi, un iezīmēs ceļu lokus un virzienus tiem, kuriem allaž patīk improvizēt, kas no mājas izbrauc ar domu ieraudzīt kaut ko jaunu, vēl neredzētu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+