×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Grāmatvedei par naudas piesavināšanos prasa četrarpus gadu cietumsodu

Foto: LETAFoto: LETA

Krimināllietā par 81 570 latu (116 063 eiro) piesavināšanos no Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas apsūdzētajai bijušajai mācību iestādes grāmatvedei prokurors pieprasījis piemērot četrarpus gadu cietumsodu bez mantas konfiskācijas, bet ar aizliegumu trīs gadus ieņemt grāmatveža amatu.

Krimināllietā apsūdzēto mācību iestādes bijušo skolotāju-metodiķi prokurors pieprasījis sodīt ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti, bez mantas konfiskācijas un ar pārbaudes laiku uz trim gadiem.

Prokurors no bijušās grāmatvedes pieprasījis piedzīt arī 78 190 eiro materiālo kompensāciju. Vēl 33 642 eiro materiālo kompensāciju pieprasīts piedzīt solidāri no abām apsūdzētajām.

Spriedumu minētajā lietā plānots pasludināt ceturtdien, 17.martā.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga iepriekš pavēstīja, ka saskaņā ar apsūdzību laikā no 2009.gada marta līdz 2011.gada jūnijam grāmatvede, izmantojot internetbankas pakalpojumus, no vidusskolas norēķinu kontiem uz skolotājas privātajiem norēķinu kontiem pārskaitīja vairāk nekā 26 454 latus. Pārskaitīto naudu abas personas izlietoja savām vajadzībām.

Otrā epizodē grāmatvede no vidusskolas piesavinājās vairāk nekā 55 116 latus (78 423 eiro), kurus iztērēja privātiem pirkumiem un aizdevumu segšanai.

Pēc apsūdzības domām, grāmatvede sagrozīja vidusskolas grāmatvedības uzskaites datus un kārtoja grāmatvedību tā, lai nebūtu atspoguļoti visi saimnieciskie darījumi un naudas līdzekļu izdevumi.

Grāmatvede apsūdzēta par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, savukārt skolotāja-metodiķe apsūdzēta par piesavināšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+