×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2016
Drukāt

Graube: Krievijas rīcība kļūst aizvien agresīvāka un neprognozējamāka (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Krievijas rīcība kļūst aizvien agresīvāka un neprognozējamāka, bet NATO uz to ir tikai reaģējusi, intervijā aģentūrai BNS sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Komandieris atzina – bieži vien gan Latvijas sabiedrībā, gan ārvalstīs ir diskusijas par to, vai NATO darbības drošības situācijas uzlabošanai neprovocē Krieviju un nerada papildu eskalāciju. “Taču, ja mēs novelkam laika līniju – saliekam gan ciparus, gan datumus, [Krievijas] mācību lielumu, bāžu izvietojumu, bruņojuma veidus – redzam, ka Krievija no paša sākuma ir bijusi aktīvā puse. NATO ir tikai un vienīgi reaģējis uz to,” uzsvēra Graube.

NBS komandieris par piemēru minēja NATO iesaisti Baltijas reģionā līdz Ukrainas krīzes sākumam. Tā 2013.gadā uz mācībām “Saber Strike” ieradās sabiedroto spēki, divas nedēļas tajās piedalījās, bet pārējo gadu Latvijā alianses spēku nebija, izņemot gaisa telpas patrulēšanas operāciju, kur uz visu Baltijas teritoriju bija četras kaujas lidmašīnas.

“Apmēram pirms trīs gadiem uzsākās helikopteru bāzes būvniecība Ostrovā, Krievijā. Objekts spēj uzņemt līdz simtam modernāko kaujas helikopteru. Viņi atrodas lidojuma attālumā no Rīgas un Igaunijas galvaspilsētas Tallinas. NATO neko tādu nav plānojusi. Krievijas lielajās mācības – “Zapad 2013″ – un arī šogad gaisa desanta mācībās, kurās piedalījas 2,5 tūkstoši desantnieki, tiek izspēlētas ofensīvas operācijas. Visas mūsu [NATO] mācības ir ar aizsardzības raksturu. Nekādi ofensīvie scenāriji netiek izpēlēti. Krievija jau pirms lēmuma par četru bataljona līmeņa kaujas grupu dislocēšanu Baltijā un Polijā paziņoja par trīs jaunu divīziju veidošanu. Tas ir kādas sešas – desmit reizes lielāks spēks,” pauda Graube.

NBS komandieris uzsvēra – ka ņemot to vērā – NATO ir tikai reaģējis uz Krievijas darbībām. “Ir ļoti būtiski sabiedrībai to saprast, nepaļauties un neietekmēties no propagandas, kā arī no hibrīdkara,” sacīja ģenerālleitnants.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. putins būtība ir kauslis ,pie tam profesionāls .Viņš nav redzēts Lielajā teātrī skatāmies baletu ,,gulbju ezers,, kur būtu aicinājis arī ārzemju viesus.Staļins ,neskatoties uz viņa revolucionāri – banditisko pagātni ,bija bieži redzams operas vai baleta izrāžu apmeklējumos , pirms izrāde saņemdams publikas ovācijas.Putins ar viesiem skatās un jūsmo par cīņu ringā bez noteikumiem,kas arī ir agresīva un neprognozējama.

  2. Kas tagad mums un Krievijai būs jātic viņa teiktajam? Tobish tijsi aizsrdzības nolūkos veseliem batalioniem tiek.ievietoti karavīri tehnika un pret raķešu sistēmas kuras 45 minūšu laikā var pārvērst uzbrukum sistēmās! Sanāk jāpaļaujās tikai uz viņa teikto, pie tsm vēl skaidri redzams meli

  3. Nav gan saprotams, kāpēc tāds cepiens. NATO sūta tankus, kuģus , būve lidlaukus..Krievija gatavojas aizsardzībai.. Ne jau pirmo reizi ciemos gaidāmi apvienotās Eiropas bruņoti tūristi..Eiropueshiem īsā atmiņa- kādreiz liekas ka Krieviju var iekarot 3 meneshos.

  4. Launaa Krievija agresiivi brunojaas savas zemes iekshienee

  5. neprognozējamība ir uzvaras priekšnoteikums !
    To jau 1000 gadus pirms ke-ge-bešņika pasaule zināja ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+