×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. marts, 2018
Drukāt

Graube: Krievijas rīcība var būt draudīga un neprognozējama (11)

Foto - LETA/Paula ČurksteFoto - LETA/Paula Čurkste

Bijušais NBS komandieris Raimonds Graube

Krievijas iecere virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā veikt raķešu šaušanas pārbaudes liecina par vēlmi izrādīties, bet patiesi stipriem to darīt nevajadzētu, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Graube norādīja, ka Krievija rīkojas līdzīgi kā cilvēki, kad grib pārliecināt par savu pārākumu. Viņaprāt, šāda varenības demonstrēšana patiesībā ir vājuma pazīme. “Viņi visu laiku grib izrādīties, pievērst sev uzmanību, bet tam, kurš patiesi ir stiprs, to darīt nevajag,” pauda bijušais NBS komandieris.

Viņaprāt, šīs pārbaudes arī nevajag vērtēt kā atsevišķu gadījumu, bet gan kā kopēju Krievijas reakciju uz pēdējā laika notikumiem, piemēram, Lielbritānijā cietušā bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa lietu.

“Varenības apliecināšana prasa par to visu laiku atgādināt. Tas ir vērtējams kā draudu signāls, pilnīgi droši, jo raķetes izmēģināt varēja vest arī uz Kaļiņingradas pusi, priekš tā nav jādodas simtiem kilometru tālu uz Rietumiem,” teica Graube.

“Mums ir jāņem vērā, ka Krievijas rīcība var būt draudīga un neprognozējama, jo mums šādas mācības nav bijušas. Mēs esam testējuši sauszemes ieročus, maksimums pārdesmit tankus, taču raķetes ir raķetes,” piebilda Graube, gan uzsverot, ka panikai nav pamata. Pareizākā Latvijas taktika “būtu mierīgi vērot notiekošo”, jo to “pilnīgi noteikti darīs arī pārējās NATO valstis”, uzsvēra Graube.

Kā vēstīts, Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs ir informējis Latviju, ka Krievijas Jūras spēki laika posmā no 4.aprīļa līdz 6.aprīlim virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plānot veikt raķešu šaušanas pārbaudi.

Pārbaudes minētajās dienās notiks no plkst.6 līdz 18. Krievijas puse aicinājusi Latviju šajā laika posmā slēgt gaisa telpu 18 kilometru augstumā raķešu šaušanai paredzētajā zonā aptuveni 40 kilometrus no Latvijas krasta līnijas.

Aizsardzības ministrija (AM) ir izsaukusi Krievijas militāro, gaisa un jūras spēku atašeju Latvijā pulkvedi Andreju Lobovu un paudusi neapmierinātību par esošo situāciju, norādot, ka neraugoties uz to, ka starptautiskie līgumi Krievijai neliedz šajā teritorijā rīkot šādas mācības, tās rīcība ir izaicinoša un drīzāk uzskatāma par spēka demonstrēšanu. Tāpat šādas mācības var apdraudēt civilo kuģu un gaisa kuģu satiksmi virs Baltijas jūras.

AM ir informējusi Krievijas militāro atašeju, ka Baltijas jūrai ir būtiska nozīme komerciālo darbību veikšanai. Noteiktas teritorijas ierobežošana vismaz 36 stundu garumā ne tikai kaitētu ekonomisko aktivitāšu veikšanai, bet arī palielinātu negadījumu risku.

Nacionālie bruņotie spēki sekos līdzi šo mācību norisei un arī turpmāk veiks pastiprinātu valsts robežu novērošanu.

Civilās aviācijas aģentūra (CAA), atsaucoties Krievijas aicinājumam, ir piekritusi slēgt Latvijas gaisa telpu raķešu šaušanai paredzētajā zonā, aģentūrai LETA apstiprināja CAA direktors Māris Gorodcovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. -nav pra

 2. Vieni vienīgi paģiru mocīti komentāri-vienmēr un visās lietās visu uztvert ar ar zemākās proves humoru.

 3. KO KRITIET NO asv NEATKARIGAI kRIEVIJAI -KO APMELOJIE UN SANTAZEJIET KOPA AR ANGLU AMERIKANU PIRATIEM UN MUSU PLANETAS isteno cilvekuNEATKArigo valstu lielaKIEm DRAUDIem.dAUDZAS VALSTIS SAVAI LKAUPISAnai vini ir sagravusi sini gaDSSIMTA MILJONIEM b EGLU GAITas izdzinusi ,miljoniem bernu,sieviesu un mierigo iedzivotaJU NOGALINAJUSI UN TURPINA VISUR DRAUDET UZbRUKT UN IEKAROT CITUS.vISAS CILVECIGS NEATKARIGAS Valstis.apvienojietries pret ASV Nato cilveku civilizacijas gravejiem-piespieziet beigt vinus karot,graut,laupit un nokaut masveida cilvekus.

 4. Mēs nedrīkstam palikt par histēriskam būtnēm .Ar gara spēku pret karaspēku un mieru dvēselē. Šinī laika kad lielvalstis ārdās viena pret otru ,jāatceras par tautu un valsti !Jāizdzīvo!

 5. ar notām pret raķetēm Atbildēt

  “Patriot”iem sen vajadzēja stāvēt uz Latvijas robežām !

 6. izcilības centra audzēkņi varēs novērot un izdarīt secinājumus !

 7. nu lai izradās , kas tev bail, bikses pilnas , nomierinies, un kā īsts karavīrs gatavojies kaujai, nevis ļurini kā bāba

  • neviens no deģenerāta putina nebaidās. visi ņirdz par viņa kakaino impēriju.

  • Graube 3 gadus vienu un to pashu malj!!!! Krievs nak, apdraudejums Latvijai un ta talak, lai kartejo naudinju no eiropas dabut jo savu maju tak japabeidz buvet, un berniem ari vajag kadu ipashumu

Draugiem Facebook Twitter Google+