×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Graube: Lielākā problēma attiecībās ar Krieviju ir tās neprognozējamība (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Lielākā problēma attiecībās ar Krieviju ir tās neprognozējamība, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” teica bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Krievija pati esot palaidusi histērijas, nacionālisma un šovinisma lavīnu, ko tai grūti kontrolēt. Krievijas varas mērķis ir pašas pastāvēšana. Kaimiņvalsts vadošā kliķe negrib justies apdraudēta, negrib sagaidīt nekādas ne rožu, ne oranžās revolūcija. Līdz ar to, apdraudējuma sajūtas radīšana ir veids kā saliedēt Krievijas tautu ap varu, skaidroja Graube.

Šajās dienās Krievijas rīkotās raķešu šaušanas mācības Graube vērtēja kā provokāciju. To varēja veikt daudz kur citur – slēgtās teritorijās, poligonos, teica eksperts.

Viņš piebilda, ka šobrīd Latvijai militārs apdraudējums ir minimāls. Taču atklāts esot jautājums, ko Krievija grib panākt ar šīm mācībām.

Graube uzskata, ka tas ir mēģinājums kārtējo reizi parādīt savu varenību, provocēt un testēt ieročus, kā arī pārbaudīt NATO varēšanu un reakciju.

Kā ziņots, Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs ir informējis Latviju, ka Krievijas Jūras spēki laika posmā no 4.aprīļa līdz 6.aprīlim virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plānot veikt raķešu šaušanas pārbaudi, aģentūrai LETA pavēstīja Aizsardzības ministrijā (AM).

Pārbaudes minētajās dienās notiks no plkst.6 līdz 18. Krievijas puse aicinājusi Latviju šajā laika posmā slēgt gaisa telpu 18 kilometru augstumā raķešu šaušanai paredzētajā zonā aptuveni 40 kilometrus no Latvijas krasta līnijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Graube ir muļķis—NATO ar var savas mācības veikt pie ASV krastiem vai kariņu rīkot uz savas zemes štatos.Ja nebūtu kodolieroči un būtu slikta armija ,tad tā jau būtu IZNĪCINĀTA –gluži kā LībijA ,Iraka ,Afganistāna .Vai šis pajolis Graube maz zina kādēļ sākās Vjetnamas karš ??/ Kādēļ uzmeta atombumbas uz Japānu??
    Latvijas žurnAlistiem IR TIKAI VIENS –INTERVĒT KLAJUS KARA PROPOGANDISTUS.Un tādu graubes te ir kāliem.kauns ,ka viņš ir latvietis ,jo viņa besmadzeņu un pakalpiņa runa smird pa gabalu pēc necilvēcības

  2. Graube ,kā jau militārists ir ar minimum smadzeņu–pateikt ,ka Krievija ir neprognozējama ,spēj tikai ēzelis.Tieši šī iemesla dēļ ,ka tieši Krievija ir prognozējama ,pie tā s robežām tiek arvien vairāk un vairāk koncentrēti ārvalstu karaspēki ,lai iebruktu Krievijā un to izlaupītu .ja Krievija tiesām būtu neprognozējama ,tad ASV šeit nekad ne tuvumā nebūtu ,jo tad kodolraķetes lidotu uz ASV biezā’slānī.
    ir tieši otrādi –rietumi nav vairs prognozējami –jebkurā momentā tie var izraisīt atomkaru.un tieši šis klauns tramps –bārbijs uz to iet.Bet garube ir parst lauķis ar uzplečiem ,bet bez analītiskās domāšanas ,kā jau kalps.taču latvija gan ir prognozējama –ko rietumi liks ,to tā arī darīs.

  3. toties amerikani ir prognozejami, taisa haosu pa visu pasauli.

Draugiem Facebook Twitter Google+