×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. novembris, 2012
Drukāt

Graube saņem ģenerālleitnanta dienesta pakāpi

Foto-LETAFoto-LETA

Augstākās dienesta pakāpes piešķiršana ir kā avanss un pienākums strādāt vēl vairāk un labāk, 11.novembrī tās piešķiršanas ceremonijā Melngalvju namā norādīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube, kurš kļuvis par ģenerālleitnantu.

Graubi sveica Valsts prezidents Andris Bērziņš un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), pasākumā piedalījās arī armijas virsnieki un Graubes ģimenes locekļi.

Valsts prezidents svinīgajā ceremonijā vērtēja, ka NBS komandieris ir pierādījums teicienam “Ja grib, tad var visu”. Pēc prezidenta domām, Graube to ir pierādījis ar savu dzīvi un darbu un jo īpaši var kalpot par piemēru tiem, kas domā par militāro karjeru.

Atminoties Zemessardzes izveides laiku, Bērziņš norādīja, ka toreiz tas nebija vienkārši, taču viņam arī neesot pārliecības, ka uz priekšu viss būs vienkāršāk. Skatoties uz to, kas notiek pasaulē un Eiropā, viņa vērtējumā Latvija vairs nav tas mazais bērns, kas saka, ka vēlas mācīties, bet gan jau ir sasniegusi pilngadību, līdz ar to ir jāiet tālāk.

Prezidents sprieda, ka apbalvojums ir tieši laikā un Graube varēs pierādīt, ka saņēmis to pelnīti.

Graube savukārt vērtēja, ka NBS un Latvija vēl ir attīstībā, pašā ceļa sākumā, tāpēc ģenerālleitnanta pakāpes piešķiršana ir vērtējama kā avanss. Viņš arī uzsvēra virsnieku un karavīru nozīmi, norādot, ka arī viņiem jābūt novērtētiem. Graube norādīja, ka tie nav tikai vārdi, ko pienākas teikt, jo, viņaprāt, tikai visi kopā varam ko sasniegt. Armijas spēks ir vienotībā, piebilda NBS komandieris un izteica vēlmi, lai armija arvien vairāk ir novērtēta arī sabiedrībā.

Īpašu pateicību viņš izteica ģimenei, norādot, ka deviņdesmitajos gados bijis daudz darba un pienākumu, līdz ar to tai atņemts laiks.

Graube arī norādīja, ka saņemtās zvaigznes ir simboliskas un svētas, jo tikpat zvaigžņu ir Brīvības piemineklī un tās simbolizē Latvijas vienotību.

Kā ziņots, līdz šim Graube bija ģenerālmajors. Saskaņā ar Militārā dienesta likumu rīkojumu par ģenerālleitnanta dienesta pakāpes piešķiršanu Graubem 9.novembrī parakstīja Valsts prezidents un to līdzparakstīja aizsardzības ministrs. Tā ir Latvijā augstākā iespējamā dienesta pakāpe.

Tikpat augsta līmeņa dienesta pakāpe Latvijā ir vien atvaļinātajam bijušajam NBS komandierim Gaidim Zeibotam. Viņam piešķirta viceadmirāļa pakāpe.

Graube NBS komandiera pienākumus pilda kopš 2010.gada. NBS komandiera pienākumus viņš pildījis arī laikā no 1999.gada līdz 2003.gadam. Pirms tam viņš bijis Aizsardzības ministrijas izpildsekretārs, NBS militārais pārstāvis NATO/ES, Aizsardzības ministrijas NATO integrācijas izpildsekretārs, Zemessardzes komandieris, Zemessardzes štāba priekšnieks, Zemessardzes 1.brigādes komandieris, Zemessardzes 1.brigādes Speciālo uzdevumu vienības komandiera vietnieks, Zemessardzes štāba Speciālo uzdevumu vienības apmācību daļas priekšnieks, Zemessardzes štāba Speciālo uzdevumu vienības operatīvās grupas komandieris-instruktors, Zemessardzes štāba bataljona operatīvās grupas komandieris un Zemessardzes štāba bataljona 1.apsardzes rotas komandiera vietnieks.

Graubem piešķirti arī dažādi apbalvojumi, tostarp viņš ir Viestura ordeņa Lielkrusta komandieris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+