×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. oktobris, 2016
Drukāt

Graube tomēr pilnībā neizslēdz iespēju nākotnē iesaistīties politikā (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kurš šonedēļ apstiprināja, ka ir nolēmis pirms pilnvaru termiņa beigām pamest armijas vadību, patlaban neplāno iesaistīties politikā, tomēr šādu iespēju nākotnē viņš pilnībā neizslēdz.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “de facto” NBS komandieris sacīja, ka uz jautājumu par iespējamu iesaistīšanos politikā viņam patlaban ir grūti atbildēt. “Un tas būtu ļoti dīvaini, ja es teiktu arī kategorisku “nē”. Jo varbūt “jā”.”

Graube skaidroja, ka pēc dienesta beigām plāno aktīvi darboties dažādās patriotismu veicinošās nevalstiskās organizācijās, un viņš neizslēdz, ka šie sabiedriskie darbi varētu ļaut sajust iespēju ietekmēt procesus valstī citādā veidā. “Vai tā obligāti ir Saeima, to es nezinu,” sacīja NBS komandieris.

Ar Eiropas Parlamentu saistītu darbu gan Graube nākotnē nevēloties darīt. “Nē, es domātu par Latviju. Man šeit ir
daudz kas darāms. Kā aizvedīs mani ceļi, to es nezinu. Es neatbildēšu ne ar “jā”, ne “nē”, bet ne tāpēc, ka es izvairos, bet tāpēc, ka, un es dodu savu virsnieka godavārdu, man šādu tiešu plānu nav. Bet, jā, ceļi var tādā veidā aizvest,” savu atbildi uz jautājumu par iespējamu iesaistīšanos politikā noslēdza Graube.

Viņš arī apstiprināja iepriekš publiski izskanējušo informāciju, ka par savu nodomu atvaļināties, sasniedzot 60 gadu vecumu, Valsts prezidentu un aizsardzības ministru informējis jau labu laiku iepriekš. Precīzāk – tas noticis šī gada vasaras sākumā. Lai arī likums Graubem ļautu nodienēt līdz pilnvaru termiņa beigām, viņš šo pagarinājumu nav vēlējies izmantot.

Uz jautājumu, vai viņam jau pārvēlēšanas brīdī 2014.gadā bija skaidrs, ka tie būs nevis četri, bet divarpus gadi, Graube atbildēja: “Es iekšēji biju domājis par to, nenoliedzami.” Taču viņš norādīja, ka pārvēlēšanas brīdī tikko bija notikusi Ukrainas daļas aneksija, norisinājās kaujas Doņeckā, tāpēc nebija skaidrības, kā attīstīsies NBS, un kādas būs tuvākā perioda nepieciešamības.

“Šobrīd es redzu, ka [ir] brīdis, kurā es varu atstāt amatu, neraugoties uz to, ka situācija ir saspringta, jo arī tā ir tāda veselīga NBS attīstība, arī demokrātisko valstu pazīme, kurā, vienam uzvārdam mainoties, sistēma būtiski nemainās, saglabājas pēctecība,” intervijā “de facto” atzina Graube.

Armijas komandieris arī noraidīja spekulācijas par to, ka viņa lēmums beigt dienestu saistāms ar problēmām, gatavojoties sabiedroto uzņemšanai. Lai arī darāmā ir daudz, viss notiekot atbilstoši plāniem.

Kā ziņots, Nacionālās drošības padome šonedēļ pieņēma zināšanai Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bijušā ministra ietekmē jaunieši ieinteresējuši

  2. Kāds viņš virsnieks, viņam jau nav izglītība atbilstoša

Draugiem Facebook Twitter Google+