×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Graube: Triecienšautene “G36” paliks Latvijas karavīru bruņojumā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube

Kopš 2006.gada bruņojumā esošās triecienšautenes “G36” paliks Latvijas karavīru bruņojumā, paziņoja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, uzsverot, ka ar tām tiks apbruņota arī Zemessardze un Valsts robežsardze (VR).

Šāds lēmums pieņemts pēc tikšanās ar Vācijas Bruņoto spēku vadību, kā arī pēc konsultācijām ar citu valstu bruņoto spēku ekspertiem, triecienšautenes “G36” ražotāju un secinājumiem, kas izdarīti arī pēc Latvijas bruņojumā esošo triecienšauteņu testēšanas.

Vācijas Bruņoto spēku komandiera vietnieks ģenerālleitnants Markuss Kneips sarunā ar Latvijas bruņoto spēku komandieri apstiprinājis, ka Bundesvērs turpinās izmantot triecienšautenes “G36” līdz ieroča tehniskās lietošanas beigām. Kneips, kurš pats divas reizes bijis Vācijas kontingenta komandieris Afganistānā un komandējis alianses Ziemeļu reģionālo pavēlniecību Mazarišarīfā, norādījis, ka Vācijas karavīri “G36” izmanto arī starptautiskajās operācijās, tostarp arī operācijā Āfrikas valstī Mali.

Skaidrojot medijos izskanējušo informāciju par it kā konstatētiem tehniskiem trūkumiem ar Bundesvēra bruņojumā esošo triecienšauteni “G36”, Kneips uzsvēris, ka esošie ieroči neatbilst tikai no jauna izvirzītām prasībām, kādas tiem nebija izvirzītas 1995.gadā, kad Bundesvērs pieņēma lēmumu par “G36” iegādi, tolaik par galveno kritēriju nosakot samazinātu ieroča svaru. Viņš arī norādījis, ka, iespējams, tuvāko gadu laikā Bundesvērs pasūtīs jaunus ieročus, tāpēc ir sākta arī “G36” jauna prototipa testēšana, lai pārliecinātos, ka tas atbilst jaunajām prasībām.

Tiekoties ar Vācijas bruņoto spēku vadību, Graube guvis arī apstiprinājumu, ka, pastiprinot alianses spēku klātbūtni tās austrumu pierobežā arī šogad Latvijā ieradīsies Vācijas bruņoto spēku vienība. Aptuveni 250 karavīru lielā vienība Latvijā ieradīsies jūlijā un uzturēsies šeit trīs mēnešus, precizējuši Bundesvēra pārstāvji.

Pērn Latvijā ieradās Vācijas Bruņoto spēku 37.mehanizētās kājnieku brigādes vienība ar kājnieku kaujas mašīnām “Marder” no Saksijas, kas šeit uzturējās līdz novembra vidum un piedalījās militārās mācībās un treniņos kopā ar Latvijas un citu sabiedroto valstu karavīriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Atkal pin kartejos pineklus un karina makaronus uz ausim…, ka siem jau ierasts…, jo ari tagad Zemessardzei atmesta ieroca parodija, pamatoti iesaukta par “pagali”…., pec to ieskata esot labs ierocis, ar kuru……var SEEDEET !!!!!! ierakumos…
  Ta “izpratne” par ierocim nepieciesamajam kvalitatem, ka izskatas, tiem nav mainijusies ne par matu, jo laikam lemumus ietekme citi kriteriji…., tapat ka Vacija, kur vel butu saprotams, ka savi razojumi jaaizstav…
  Bija ieroca izvertejums?
  Hmmm, nesmidiniet manu kaki, nav aspratigi. Kur tad ir tas “izvertejums”, KAPEC NAV TICIS IZSKATITS NEVIENS CITS, DAUDZ LABAKS IEROCA VARIANTS, kurs pie tam cenas zina so neparspetu?
  Atgadinasu, ka jau kops 2.PK beigam tehniska doma un tendences tiek virzitas bullpup sistemas ierocu izstrade un ieviesana brunojuma, jo samazina ieroca garumu gandriz uz pusi !!!!, ta laujot pagarinat stobru, kas dod papildu jaudu un precizitati. Tadi ir britu, francu, belgu, izraelu, austriesu, australu,ari amerikanu, uc armijas.

  • bullpup ir vairāk trūkumu nē kā priekšrocību. Kurā valstī tas ir par pamatieroci? Izraelā?

   • aha, ka tik ne ta, ka te kadam viedoklis ir…., tikai nu nez no kurienes…., bet sajegas, kas, kur, kaa un kapec, nav…?
    Kuras valstis? Palasi ieprieks rakstito…, ja nespej, ej pamacies burtus…
    Tiem pasiem britiem ir jau, ja nemaldos, kps 40-to g. beigam, kas sistematiski tiek uzlabots, tad franciem, ja nemaldos, jau no 50. tajiem. Austriesi savu AUG Steyr uztaisija ap 70. tajiem un tas joprojam ir ka etalons nakamajiem izstradatajiem, kaut ari pats jau ir piedzivojis ieverojamas modifikacijas. No ta ir iedvesmojusies gan australi, gan izraeli, kuru armijas tas ir. Ari Indonezija, Kina pariet tiesi uz si tipa ierociem, nupat ari amerikaniem pasiem ir izdevies uzrazot vera nemamu modifakaciju.
    Piem. pieminetais austriesu AUG ir maksimali vnk un uzticams, un protams erts un parocigs.
    Ne velti to izvelejas izraeliesi, kuu sapratne par ierociem nav jareklame.
    Tapec tie ari razo Kalsnikova repliku, sauktu par Galil, un kura ir gan igaunu, gan polu brunojuma.
    ta ka ej pamacies, un tad stasti pasakas par “sliktajiem” bullpup…

  • Latvijas karavīri G36 lieto kopš 2006.gada! Otrkārt, Vācijā ir 1995.gada modelis, nevis 2006., kāds ir mums. Treškārt,Bundesvērā esošajam G36 problēmas ar trāpījumu precizitāti ir tikai operāciju rajonos, kur augsta temperatūra, piem., Afganistānā. Tātad ne Vācijā, ne Latvijā tam nav nekādu problēmu!!!

   • nu protams, “nekadu problemu”…, tikai Vacija nez kapec ???? bija vesels skandals ta ieroca uzticamibas del, kurs tika pieklusinats…
    Tur paliksanu pie ta vel var saprast, jo ta ir nacionala kompanija , kas tos razo, bet kads iemesls tos izveleties mums…, par to vesture kluse…, un diez vai kads atzisies…
    Ka tas nav skrupuloza un citiga izvertejuma rezultats, laikam jebkuram, kas ieroci redzejis ne tikai bildes…, sevisku saubu nav…
    Protams, ka kadreiz mums bija iestastits, ka ari Moskvic ir masina…, pat dazas partijas bija izdevies iemanit arzemes…, kur tas bija vinnejis kkadu ralliju un uztaisijis reklamu….
    Tikai tad tie arzemnieki bez iznemuma uz tiem splaudijas, jo ta nav masina, bet masinai lidzigs izstradajums…., kuram, ka izradijas…, uz ralliju bija salkts viss no Porshe…..
    Ta ka nevajag te pasaku stastus, bet konkretus testu rezultatus salidzinajuma ar citiem ierociem.

 2. Latvijas klīmatā ideāls ierocis, ļoti precīzs un drošs. Ja to vēl var iegādāties par izdevīgu cenu tad labāku šodien diez vai ko izdomās.

  • Priecātos, ja tiešām tā būtu.
   Tomēr atceros, kādu nedēļu atpakaļ viens, šķiet karavīrs, rakstīja, ka ar to trāpīgi var šaut tikai līdz 200m.
   Vai tā tiešām ir? Ja ir, tad tas vnk ir policijas ierocis, es labāk ņemu Glock -u, pistoli, kas maza, viegla un līdz 100 m jau nu tiešām šauj labi.

Draugiem Facebook Twitter Google+