Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Svētdiena, 26. februāris, 2017
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Graudaudzētāji ražos sieru

Lielākā graudu un rapšu audzētāju kooperatīva “Latraps” biedru kopsapulce ceturtdien, 17.jūlijā, bija vētraina, jo viedokļi dalījās, taču ar 73% balsu pieņemts lēmums piedalīties “Latvijas pienā”, iegādājoties uzņēmuma kapitāldaļas, informē “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža. Plānotie ieguldījumi uzņēmumā būs viens miljons eiro.

Viens no uzņēmuma dibinātājiem, “Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs neslēpa, ka “Latraps” ienākšana uzņēmumā ļautu realizēt virkni projektu, kuri vēl ir realizācijas stadijā – ļautu efektīvāk izmantot sūkalas, kā arī uzlabot siera ražošanas procesu. Būvējot rūpnīcu, ap 80% no saražotā siera bija plānots eksportēt, bet šajos gados ar eksportu neesot strādāts tik efektīvi, kā gribētos. Šā gada jūnijā pēc savstarpējas vienošanās darbu valdes priekšsēdētāja amatā atstāja Raimonds Freimanis. Jāatgādina, ka rūpnīcas būvniecībai “Latvijas piens” 2011. gadā saņēma valsts galvojumu 7,11 miljonu eiro apjomā. No valsts galvotā kredīta uzņēmumam vēl jāatmaksā 5,8 miljoni. Valsts kase komentārus sola sniegt pirmdien.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+