Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
19. novembris, 2016
Drukāt

Graudaugu raža pasaulē šogad pieaugšot par 1,5%

Foto-LETAFoto-LETA

ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO) palielinājusi graudaugu ražas prognozi pasaulei 2016.gadam līdz 2571 miljonam tonnu, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2015.gadā.

Kā liecina ekspertu prognoze, kviešu raža pasaulē pieaugs līdz 746,7 miljoniem tonnu, kas ir par 4,3 miljoniem tonnu vairāk, nekā lēsts oktobrī.

Kviešu raža Krievijā, pēc FAO prognozēm, sasniegs rekordu. Pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem, uzlabojušās kviešu ražas perspektīvas arī Kazahstānā.

Tāpat organizācija ziņo, ka kviešu un miežu ražas pieaugums pilnībā kompensēs gaidāmo kukurūzas ražas samazināšanos pasaulē par 4,8 miljoniem tonnu. Kukurūzas raža saruks Brazīlijā, Ķīnā, Eiropas Savienībā un ASV.

Kā liecina portāla “graudi.lv” dati, Ziemeļu puslodes valstīs patlaban norit ziemas kviešu sēja. Pašreizējās prognozes liecina, ka lauksaimnieki ASV, gaidot cenu samazināšanos un eksporta kritumu dolāra nostiprināšanās dēļ, samazinās minētās kultūras sējumu platības. Savukārt Dienvidu puslodes valstīs notiek nākamā gada ražas vasarāju sēja, laikapstākļi augu attīstībai ir labvēlīgi. Argentīnā tiek prognozēts kukurūzas sējumu platību pieaugums par 6% salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

FAO arī norāda, ka graudaugu patēriņš pasaulē 2016.-2017.gada sezonā tagad tiek prognozēts 2562 miljonu tonnu līmenī, kas ir nedaudz vairāk, nekā lēsts oktobrī un par 1,7% pārsniedz pagājušās sezonas rādītāju.

Tikmēr graudu krājumi pasaulē 2016.-2017.gada sezonas beigās palielināšoties līdz 662 miljoniem tonnu, pateicoties krājumu pieaugumam Ķīnā, Brazīlijā un Krievijā. Lopbarības graudu krājumi pasaulē saruks par 1,7%, jo samazināsies to līmenis Ķīnā, Brazīlijā un Dienvidāfrikā.

Kā ziņots, tikmēr Latvijā kopražas rādītājs šogad ir 2,509 miljoni tonnu un ir labs arī salīdzinājumā ar visu laiku rekordu – 3,01 miljonu tonnu pērn. Kopumā Latvijā graudaugi šogad aizņēmuši 710 100 hektāru, kur ziemāju platības ir 375 100, bet vasarāju – 335 060 hektāru. Kopējā rapša platība ir 115 000 hektāru, tā kopraža prognozēta 284 900 tonnu apjomā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+