Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
19. novembris, 2016
Drukāt

Graudaugu raža pasaulē šogad pieaugšot par 1,5%

Foto-LETAFoto-LETA

ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO) palielinājusi graudaugu ražas prognozi pasaulei 2016.gadam līdz 2571 miljonam tonnu, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2015.gadā.

Kā liecina ekspertu prognoze, kviešu raža pasaulē pieaugs līdz 746,7 miljoniem tonnu, kas ir par 4,3 miljoniem tonnu vairāk, nekā lēsts oktobrī.

Kviešu raža Krievijā, pēc FAO prognozēm, sasniegs rekordu. Pateicoties labvēlīgajiem laikapstākļiem, uzlabojušās kviešu ražas perspektīvas arī Kazahstānā.

Tāpat organizācija ziņo, ka kviešu un miežu ražas pieaugums pilnībā kompensēs gaidāmo kukurūzas ražas samazināšanos pasaulē par 4,8 miljoniem tonnu. Kukurūzas raža saruks Brazīlijā, Ķīnā, Eiropas Savienībā un ASV.

Kā liecina portāla “graudi.lv” dati, Ziemeļu puslodes valstīs patlaban norit ziemas kviešu sēja. Pašreizējās prognozes liecina, ka lauksaimnieki ASV, gaidot cenu samazināšanos un eksporta kritumu dolāra nostiprināšanās dēļ, samazinās minētās kultūras sējumu platības. Savukārt Dienvidu puslodes valstīs notiek nākamā gada ražas vasarāju sēja, laikapstākļi augu attīstībai ir labvēlīgi. Argentīnā tiek prognozēts kukurūzas sējumu platību pieaugums par 6% salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

FAO arī norāda, ka graudaugu patēriņš pasaulē 2016.-2017.gada sezonā tagad tiek prognozēts 2562 miljonu tonnu līmenī, kas ir nedaudz vairāk, nekā lēsts oktobrī un par 1,7% pārsniedz pagājušās sezonas rādītāju.

Tikmēr graudu krājumi pasaulē 2016.-2017.gada sezonas beigās palielināšoties līdz 662 miljoniem tonnu, pateicoties krājumu pieaugumam Ķīnā, Brazīlijā un Krievijā. Lopbarības graudu krājumi pasaulē saruks par 1,7%, jo samazināsies to līmenis Ķīnā, Brazīlijā un Dienvidāfrikā.

Kā ziņots, tikmēr Latvijā kopražas rādītājs šogad ir 2,509 miljoni tonnu un ir labs arī salīdzinājumā ar visu laiku rekordu – 3,01 miljonu tonnu pērn. Kopumā Latvijā graudaugi šogad aizņēmuši 710 100 hektāru, kur ziemāju platības ir 375 100, bet vasarāju – 335 060 hektāru. Kopējā rapša platība ir 115 000 hektāru, tā kopraža prognozēta 284 900 tonnu apjomā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+