Sports
Citi sporta veidi

Graudiņa un Kravčenoka nodrošina vietu Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēs 1

foto – LETA

Latvijas sieviešu vadošais pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ceturtdien izcīnīja otro uzvaru Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu kārtā, nodrošinot ceļazīmi uz izslēgšanas spēļu turnīru.

Graudiņa/Kravčenoka joprojām ir vienīgais mājinieču duets, kurš sacensībās izbaudījis uzvaras prieku, jo pārējie trīs Latvijas dāmu pāri čempionātu sāka piedzīvojot pa divām neveiksmēm.

Turnīrā ar astoto numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka ceturtdien H apakšgrupā ar 2-0 (21:19, 21:19) uzvarēja polietes Kingu Kolosinsku/Jagodu Gruščinsku, kurām ticis 24.numurs, izcīnot otro panākumu divos mačos.
Pirmajā setā latvietes ātri panāca trīs punktu pārsvaru 6:3, kuru nosargāja līdz seta izskaņai, savukārt otrajā setā līdzīgs pārsvars tika izsēts. Graudiņas/Kravčenokas sniegumā iestājoties nelielam lūzumam, polietes spēja panākt 16:14 savā labā. Tiesa, mājinieces uzreiz atguvās un sīvā galotnē izrāva uzvaru, kas ļaus turpināt cīņu par pirmo vietu grupā.

“Mačs bija labs, jo nospēlējām stabili. Bija viens kritums, taču treneris pateica, ka tā nedrīkst, saņēmāmies un uzvarējām, tāpēc spēle kopumā bija laba,” pēc mača atzina Kravčenoka.
Graudiņa un Kravčenoka pret polieti Gruščinsku bija spēlējušas Eiropas U-22 čempionāta finālā. “Polietēm kopā šī ir pirmā sezona. Interesanti, ka pirms mača mums citas meitenes, kuras pret viņām bija spēlējušas, teica, lai spēlējam pa aizsardzību, vēl citas, lai servējam uz bloķētāju. Izvēlējājāmies servēt pa bloķētāju, kas beigās attaisnojās,” norādīja Kravčenoka.

Apakšgrupu kārtas pēdējā mačā Graudiņa/Kravčenoka tiksies ar vācietēm Nadju Glencki/Jūliju Grosneri, kuras izliktas ar devīto numuru.
“Mēs grupā domājam tikai par pirmo vietu. Pret abām vācietēm esam spēlējušas, bet tad viņām bija citas pārinieces. Laba komanda, negaidīju, ka polietes viņas uzvarēs. Tagad mums jāpaēd, jāatpūšas, lai esam gatavas vakara mačam,” piebilda Kravčenoka.

Graudiņa un Kravčenoka turnīru sāka ar rezultātu 2-0 (21:13, 21:17) pārspējot austrietes Lenu Plesučnigu un Terēzu Štrausu, kurām piešķirts 25.numurs. Tikmēr Kolosinska/Gruščinska ar 2-0 (21:16, 21:15) uzvarēja vācietes, kura ceturtdien savukārt pieveica Austrijas duetu. Līdz ar to Graudiņai/Kravčenokai ir divas uzvaras, bet Vācijas un Polijas duetiem pa vienam panākumam, kamēr austrietes ir tukšā.

Pēc dāmu otrās kārtas cīņām kortā dosies vīri, kur no četriem Latvijas duetiem divi jau nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlēs.

Saistītie raksti

Kopumā Latvijas dāmām mājās notiekošais turnīrs risinās pagalam neveiksmīgi, jo izcīnītsa tikai divas uzvaras astoņās spēlēs. Pa divām neveiksmēm cietušas Alise Lece/Marta Ozoliņa, Ance Olte/Inese Jursone, kā arī Agnese Caica/Ilze Liepiņlauska.
Lece/Ozoliņa, kuras turnīrā izliktas ar 29.numuru, D apakšgrupas otrajā spēlē ar 0-2 (15:21, 22:24) piekāpās ar 13.numuru izliktajām austrietēm Štefānijai Švalgerei un Katarinai Šicenhoferei, taču saglabā izredzes tikt izslēgšanas spēlēs.
Lece/Ozoliņa vēlāk plkst.18 tiksies ar lietuvietēm Ievu Dumbauskaiti un Moniku Povilaitīti, kuras izliktas ar 20.numuru. Arī viņām turnīra ievadā ir divi zaudējumi, tāpēc abiem duetiem tā būs izšķirošā spēle par vietu izslēgšanas turnīra cīņās.

Tikmēr dienas pirmajā cīņā sacensību centrālajā kortā Olte un Jursone, kura savulaik kļuva par Eiropas čempioni, F apakšgrupas spēlē ar 1-2 (19:21, 21:13, 14:16) atzina ukrainiešu Valentīnas Davidovas un Jevgēņijas Ščipakovas pārākumu, kuras turnīrā izliktas ar 11.numuru, bet Caica/Liepiņlauska, kurām turnīrā ir 28.numurs, E apakšgrupas mačā ar 0-2 (12:21, 19:21) kapitulēja krievietēm Jekaterinai Birlovai un Nadeždai Makroguzovai, kurām piešķirts 12.numurs.

LA.lv