Sports
Citi sporta veidi

Graudiņa un Kravčenoka Vīnē uzvar austrietes, bet zaudē austrālietēm0


Tīna Graudiņa (pa labi) un Anastasija Kravčenoka.
Tīna Graudiņa (pa labi) un Anastasija Kravčenoka.
foto: FIVB

Svētdien par Eiropas U-22 vicečempionēm kļuvušās Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka trešdien Vīnē izcīnīja vienu uzvaru divos mačos Pasaules kausa (PK) piecu zvaigžņu posma apakšgrupu kārtā, tādējādi izslēgšanas spēles viņas sāks no pirmās kārtas.

Latvijas duets, kas turnīrā izlikts ar 25.numuru, vispirms trešdien H apakšgrupas mačā ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:18) pārspēja austrietes Katarinu Šicenhoferi/Lenu Pleziučnigu, kurām ticis astotais numurs.

Tikmēr pēc tam latvietes cīņā par pirmo vietu grupā un automātisku vietu astotdaļfinālā, ar 1-2 (10:21, 21:17, 10:15) piekāpās austrālietēm Talikvai Klensijai/Mariafai Artačo, kuras sacensībās izliktas ar devīto numuru.

Līdz ar to izslēgšanas spēles Latvijas duets, kurš grupā palika otrajā vietā, sāks no pirmās kārtas.

Graudiņa/Kravčenoka svētdien kļuva par Jūrmalā notiekošā Eiropas U-22 čempionāta vicečempionēm, bez lielas atpūtas turpinot piedalīties nākamajās sacensībās, jo Vīnē viņas jau otrdien pārvarēja kvalifikāciju, uzvrot otrās kārtas cīņā.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles – vispirms savā starpā tikās grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēroja abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, bet vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības noslēdzās. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Aģentūra LETA jau informēja, ka cits Latvijas duets Marta Ozoliņa/Agnese Caica otrdien cieta neveiksmi šī turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā.

Vīnē norisinās sezonas pēdējais piecu zvaigžņu jeb “Major” sērijas turnīrs. Vīru pamatsacensībās uzreiz iekļuvuši abi vadošie Latvijas dueti – Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.

LA.lv