Laukos
Bizness

Graudkopības uzņēmuma “PS Līdums” apgrozījums pērn pieauga par 8,9%0

Foto: LETA

Graudkopības uzņēmums SIA “PS Līdums” pērn strādāja ar 4,037 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 63,9% – līdz 803 424 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadība norāda, ka pērn uzņēmums ievāca lielāku graudaugu kopražu. Graudus rudenī uzņēmums realizēja par bāzes cenām, to gala cenas fiksējot līdz gada beigām. Tas labvēlīgi ietekmēja apgrozījumu, jo cenas biržā pieauga salīdzinājumā ar ražas novākšanas periodu.

Tāpat vadības ziņojumā atzīmēts, ka pērn “PS Līdums” turpināja audzēt lauku pupas 222,71 hektāru platībā, jo tā ir augsnei vērtīga kultūra, kas spēj piesaistīt atmosfēras slāpekli un uzkrāt to sakņu gumiņos, samazinot slāpekļa mēslojuma devu.

Galvenais mērķis ir turpināt segt bankas saistības, uzlabot ražošanas efektivitāti un kvalitāti, izmantojot jaunākās augkopības produkcijas audzēšanas un novākšanas tehnoloģijas.

“PS Līdums” reģistrēts 1999.gadā, pamatkapitāls ir 355 712 eiro. Darbības veids ir lauksaimnieciskā ražošana – graudu, salmu, rapšu, pupu un zālāju – audzēšana, kā arī lauksaimniecības tehnikas un graudu pirmapstrādes pakalpojumu sniegšana. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Inese Karlova.

LA.lv