Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
3. aprīlis, 2015
Drukāt

Graudu kopraža ES valstīs šogad pārsniegs 300 miljonus tonnu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) uzskata, ka gaidāmās graudu ražas perspektīvas Eiropas Savienībā (ES) ir visai optimistiskas, jo laika apstākļi joprojām saglabājas labvēlīgi graudaugu kultūru sējumu attīstībai, liecina jaunākais EK ziņojums.

Tajā teikts, ka graudaugu, pākšaugu un eļļas kultūru bruto kopraža ES šogad varot sasniegt 346,2 miljonus tonnu. Tas gan ir par 5,7% mazāk, nekā tika novākts pagājušajā gadā, tomēr par 13,9% pārsniedz pēdējo piecu gadu vidējo rādītāju.

Tāpat prognozēts, ka pārtikas kviešu raža ES valstīs šogad sasniegs 142,6 miljonus tonnu, lopbarības kviešu – 8,2 miljonus, miežu – 59,2 miljonus, kukurūzas – 68,3 miljonus, rapša – 21,1 miljonu tonnu.

Saskaņā ar portāla “graudi.lv” informāciju pārtikas kviešu sējumi 2015.gadā samazināsies par 3,5% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Vienlaikus miežu sējumu platības pieaugs par 1,5%, kviešu – par 3,5% un eļļas kultūru – par 1%.

Tikmēr Latvijā lauku darbi un vasarāju sēja šogad sākusies, kā ierasts, aprīļa sākumā. Savukārt pērn graudu kopražā tika sasniegts visu laiku rekords – 2,2 miljoni tonnu, tādējādi pārsniedzot 2012.gada rekordu – 2,1 miljonu tonnu. Graudu kopražas nozīmīgo pieaugumu galvenokārt ietekmēja ar graudaugiem apsēto platību pieaugums.

Savukārt graudu iepirkums bija lielākais pēdējo četru gadu laikā – 1 947 300 tonnu, tikmēr vidējā iepirkuma cena turpināja pazemināties, un 2014.gadā tā bija 148,06 eiro par tonnu, kas ir zemākā cena pēdējo četru gadu laikā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+