Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Graujošie bezdarba slāņi ES (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Vairāk nekā divdesmit dažādos Eiropas Savienības reģionos bezdarba līmenis ir divreiz augstāks par vidējiem ES rādītājiem, liecina jaunākie “Eurostat dati”.

Visaugstākais reģionālais bezdarba līmenis pērn reģistrēts Spānijā un tieši šajā valstī ir arī visvairāk bezdarba skarto reģionu – trīspadsmit. No tiem piecos – Andalūzijā, Seutā, Meliljā, Kanārijās un Estremadurā – ir viskritiskākā situācija, jo bezdarba līmenis tajos sasniedz 36,3 procentus, kamēr vidēji Eiropas Savienībā reģionālā bezdarba līmenis ir 21,6 procenti. Liels bezdarbnieku skaits ir arī desmit Grieķijas reģionos, trīs Francijas aizjūras departamentos un vienā Itālijas reģionā.

Tomēr vissliktākā 272 ES reģionos ir situācija ar jauniešu nodarbinātību, kur bezdarba līmenis, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem, ir divreiz augstāks. Seutas reģions ir topa augšgalā, jo tajā bez darba ir 72,7% jauniešu. Tam seko divi Grieķijas reģioni – Ditiki ar 70,6% jauniešu bezdarbnieku un Ipeiras reģions ar 67%.

Minētie dati arī liecina, ka gada laikā darbu nav spējuši atrast vairāk nekā 47 procenti cilvēku. Ļoti smaga situācija ir arī Francijai piederošajā Gvadelupā, kur bez darba ir gandrīz 80 procenti cilvēku. Tāpat 75% bezdarbnieku ir Slovākijā – Vihodne Slovenska reģionā.

Savukārt par nodarbinātības pozitīvu aspektu var runāt Vācijā, Austrijā un Zviedrijā. Zemākais vispārējais bezdarba līmenis – 2,6% – reģistrēts Oberbaijernas reģionā Vācijā, kā arī Freiburgā un Zalcburgas reģionā Austrijā, kur reģistrētais bezdarbs bijis 2,9%. Oberbaijernā, tāpat kā Tībingenā reģistrēts arī zemākais jauniešu bezdarba līmenis – 4,4 procenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kāpēc neviens nerunā par bezdarbu Krievijā?Derētu dažam labam atvērt acis ka tur stāvoklis ir daudz skumīgāks kā Grieķijā vai Latvijā.

  2. Oberbaijernas reģions ir Augšbāvārijas reģions

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+