×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Graujošie bezdarba slāņi ES (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Vairāk nekā divdesmit dažādos Eiropas Savienības reģionos bezdarba līmenis ir divreiz augstāks par vidējiem ES rādītājiem, liecina jaunākie “Eurostat dati”.

Visaugstākais reģionālais bezdarba līmenis pērn reģistrēts Spānijā un tieši šajā valstī ir arī visvairāk bezdarba skarto reģionu – trīspadsmit. No tiem piecos – Andalūzijā, Seutā, Meliljā, Kanārijās un Estremadurā – ir viskritiskākā situācija, jo bezdarba līmenis tajos sasniedz 36,3 procentus, kamēr vidēji Eiropas Savienībā reģionālā bezdarba līmenis ir 21,6 procenti. Liels bezdarbnieku skaits ir arī desmit Grieķijas reģionos, trīs Francijas aizjūras departamentos un vienā Itālijas reģionā.

Tomēr vissliktākā 272 ES reģionos ir situācija ar jauniešu nodarbinātību, kur bezdarba līmenis, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem, ir divreiz augstāks. Seutas reģions ir topa augšgalā, jo tajā bez darba ir 72,7% jauniešu. Tam seko divi Grieķijas reģioni – Ditiki ar 70,6% jauniešu bezdarbnieku un Ipeiras reģions ar 67%.

Minētie dati arī liecina, ka gada laikā darbu nav spējuši atrast vairāk nekā 47 procenti cilvēku. Ļoti smaga situācija ir arī Francijai piederošajā Gvadelupā, kur bez darba ir gandrīz 80 procenti cilvēku. Tāpat 75% bezdarbnieku ir Slovākijā – Vihodne Slovenska reģionā.

Savukārt par nodarbinātības pozitīvu aspektu var runāt Vācijā, Austrijā un Zviedrijā. Zemākais vispārējais bezdarba līmenis – 2,6% – reģistrēts Oberbaijernas reģionā Vācijā, kā arī Freiburgā un Zalcburgas reģionā Austrijā, kur reģistrētais bezdarbs bijis 2,9%. Oberbaijernā, tāpat kā Tībingenā reģistrēts arī zemākais jauniešu bezdarba līmenis – 4,4 procenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kāpēc neviens nerunā par bezdarbu Krievijā?Derētu dažam labam atvērt acis ka tur stāvoklis ir daudz skumīgāks kā Grieķijā vai Latvijā.

  2. Oberbaijernas reģions ir Augšbāvārijas reģions

Draugiem Facebook Twitter Google+