Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Graujošie bezdarba slāņi ES (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Vairāk nekā divdesmit dažādos Eiropas Savienības reģionos bezdarba līmenis ir divreiz augstāks par vidējiem ES rādītājiem, liecina jaunākie “Eurostat dati”.

Visaugstākais reģionālais bezdarba līmenis pērn reģistrēts Spānijā un tieši šajā valstī ir arī visvairāk bezdarba skarto reģionu – trīspadsmit. No tiem piecos – Andalūzijā, Seutā, Meliljā, Kanārijās un Estremadurā – ir viskritiskākā situācija, jo bezdarba līmenis tajos sasniedz 36,3 procentus, kamēr vidēji Eiropas Savienībā reģionālā bezdarba līmenis ir 21,6 procenti. Liels bezdarbnieku skaits ir arī desmit Grieķijas reģionos, trīs Francijas aizjūras departamentos un vienā Itālijas reģionā.

Tomēr vissliktākā 272 ES reģionos ir situācija ar jauniešu nodarbinātību, kur bezdarba līmenis, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem, ir divreiz augstāks. Seutas reģions ir topa augšgalā, jo tajā bez darba ir 72,7% jauniešu. Tam seko divi Grieķijas reģioni – Ditiki ar 70,6% jauniešu bezdarbnieku un Ipeiras reģions ar 67%.

Minētie dati arī liecina, ka gada laikā darbu nav spējuši atrast vairāk nekā 47 procenti cilvēku. Ļoti smaga situācija ir arī Francijai piederošajā Gvadelupā, kur bez darba ir gandrīz 80 procenti cilvēku. Tāpat 75% bezdarbnieku ir Slovākijā – Vihodne Slovenska reģionā.

Savukārt par nodarbinātības pozitīvu aspektu var runāt Vācijā, Austrijā un Zviedrijā. Zemākais vispārējais bezdarba līmenis – 2,6% – reģistrēts Oberbaijernas reģionā Vācijā, kā arī Freiburgā un Zalcburgas reģionā Austrijā, kur reģistrētais bezdarbs bijis 2,9%. Oberbaijernā, tāpat kā Tībingenā reģistrēts arī zemākais jauniešu bezdarba līmenis – 4,4 procenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kāpēc neviens nerunā par bezdarbu Krievijā?Derētu dažam labam atvērt acis ka tur stāvoklis ir daudz skumīgāks kā Grieķijā vai Latvijā.

  2. Oberbaijernas reģions ir Augšbāvārijas reģions

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+