Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Grāvī Tukumā konstatēta naftas noplūde; upes nav apdraudētas

Foto: LETAFoto: LETA

Vakar, 2014. gada 3. jūnijā ap plkst.19 Tukuma iedzīvotāji informēja Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālo vides pārvaldi (Ventspils RVP) par Stacijas ielas sāngrāvī manītiem naftas produktiem, vēsta Valsts vides dienests.

Par notikušo Ventspils RVP ziņoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Tukuma nodaļai un Tukuma novada domes amatpersonām. Ar grāvi savienotajās upēs – Zvirgzdupītē un Slocenē – piesārņojums nav konstatēts. Lai novērstu tālāku piesārņojuma nokļūšanu ūdenskrātuvēs, VUGD darbinieki grāvī ievietojuši absorbējošās bonas un aizbēruši grāvja galu ar granti.

Iespējams, naftas produktu nokļūšana grāvī saistīta ar tā neseno tīrīšanas un padziļināšanas darbu veikšanu un ilgstošām lietavām, kā rezultātā no grāvja tuvumā esošās teritorijas grunts notikusi naftas produktu skalošanās. Pēc vietējo iedzīvotāju sniegtās informācijas, šajā vietā pirms daudziem gadiem atradusies bitumena ražotne. Izskalotā bitumena emulsija ir klasificējama kā teritorijas vēsturiskais piesārņojums.

Lai lemtu par piesārņotās teritorijas izpēti, piesārņojuma līmeņa noteikšanai un tālākiem piesārņojuma sanācijas darbiem, notikuma vietu šodien atkārtoti apseko VVD Ventspils RVP inspektors, piesaistot arī Tukuma novada domes amatpersonas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.3
Alūksne +2.1
Daugavpils +2.3
Saldus +3.6
Liepāja +6.3
Jelgava +3.9
Ventspils +4.6
Limbaži +3
Madona +2.8
Rēzekne +2.3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+