Latvijā
Novados

Grebņevā robežsargi pieķer kravas auto šoferi no Baltkrievijas ar viltotu vadītāja apliecību0

Foto: LETA/Ivars Soikāns

Valsts robežsardzes (VR) amatpersonas šo trešdien, 12. jūnijā, uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 35 likumpārkāpējus, tā portālu “La.lv” informēja VR Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Jolanta Babiško.

Uz ārējām robežām konstatēti 26 robežpārkāpēji, tajā skaitā konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem. Grebņevas robežkontroles punktā konstatēts viens ar kravas automašīnu Latvijā ieceļojošs Baltkrievijas pilsonis, kurš uzrādīja viltotu Baltkrievijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess. Kriminālprocesa ietvaros viltotais dokuments izņemts.

Ieceļošana Latvijā liegta četriem ārzemniekiem. Grebņevas un Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta trīs Krievijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt Pāternieku robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Ukrainas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī viņam nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti astoņiem ārzemniekiem. Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens Kirgizstānas, viens Azerbaidžānas un seši Gruzijas pilsoņi, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība viena Azerbaidžānas un trīs Ukrainaspilsoņuadministratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Izceļošana no valsts liegta vienai Latvijas pilsonei. Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatētaviena nepilngadīga Latvijas pilsone, kurai nebija otra vecāka notariāli apliecinātas pilnvaras bērna izceļošanai no valsts. Personai liegta izceļošana no valsts.

Saistītie raksti

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti trīs personām – diviem Lietuvas un vienam Igaunijas pilsonim.

Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības sešas personas – vienu Krievijas, vienu Lietuvas, vienu Serbijas, vienu Latvijas, vienu Ukrainas un vienu Igaunijas pilsoni.

LA.lv