×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

“Greenpeace” iesūdzējusi tiesā Dienvidkorejas valdību

greenepeace

Vides aizstāvju organizācija “Greenpeace” iesūdzējusi tiesā Dienvidkorejas valdību par to, ka tā liegusi iebraukt valstī sešiem vides aktīvistiem un mēģinājusi apklusināt kritiku, kas veltīta Dienvidkorejas kodolpolitikai.

“Greenpeace” paziņojusi, ka vēlas panākt tiesas atzinumu, ka Seulas lēmums aizliegt iebraukt sešiem “Greenpeace” aktīvistiem ir runas brīvības un starptautisko cilvēktiesību pārkāpums. Organizācija arī pieprasījusi, lai Dienvidkorejas valdība tai izmaksā gandrīz 70 miljonu Dienvidkorejas vonu (aptuveni 35 000 latu) lielu kompensāciju par izjauktajiem organizācijas plāniem.

“Pēc Fukušimas katastrofas Dienvidkorejas valdība mēģina mūs apklusināt. Bet netaisnīgi liedzot “Greenpeace” darbiniekiem iebraukt Korejā, valdība ir radījusi stindzinošu efektu to vidū, kuri vēlas paust savas bažas par atomenerģiju,” norādījusi organizācija.

“Greenpeace” atvēra biroju Dienvidkorejā 2011. gadā. Kopš tā laika Dienvidkorejas valdība liegusi iebraukt valstī četriem organizācijas Austrumāzijas darbiniekiem un oktobrī arī diviem starptautiskiem kadriem, kuri plānoja Seulā apmeklēt atomenerģijai veltītu semināru. Dienvidkorejā darbojas 23 kodolreaktori, kas saražo vairāk nekā 35 procentus no valstī patērētās elektroenerģijas. Līdz 2030. gadam Dienvidkoreja plāno uzbūvēt vēl 16 reaktorus. Tikmēr Dienvidkorejas sabiedrībā pakāpeniski pieņēmušās spēkā bažas par atomenerģijas izmantošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+