×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Grega Osbija meistarības paraugstunda

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

4. novembrī festivāla “Rīga ritmi” ietvaros Rīgā Latvijas Radio 1. studijā notiks unikāls koncerts – tajā uzstāsies amerikāņu saksofonists Gregs Osbijs un Šveices eksperimentālais trio “Vein”.

Džeza saksofonists un komponists Gregs Osbijs (1960) tiek dēvēts par vienu no savas paaudzes labākajiem saksofonistiem pasaulē. Viņš ir viens no hrestomātiskā “m-base” stila atklājējiem un izpildītājiem. Osbijs kā solo mākslinieks un dažādos sastāvos ar sev raksturīgi moderno muzicēšanas stilu jau vairāk nekā 20 gadus pelnīti saņēmis kritiķu un klausītāju uzslavas. “Grega Osbija mūzika ir džezs tā vistīrākajā izpausmē: spontāns, tiešs un nefiltrēts,” par mūziķi raksta vietnes “allmusic.com” apskatnieks.

Mūziķis un viņa alta saksofons prasmīgi manevrē starp liriskām, ritmiskām un harmoniskām kompozīcijām, veidojot neparastu un neaizmirstamu skanējumu. Osbijs četrus gadus pēc kārtas (2000 – 2004) saņēmis Džeza žurnālistu asociācijas balvu kā labākais alta saksofonists. Prestižā “Blue Note Records” paspārnē izdevis 15 albumus, līdz 2007. gadā dibinājis pats savu ierakstu kompāniju “Inner Circle Music”, bet 2009. gadā “Playboy Magazine” viņu atzinis par pasaulē labāko saksofonistu.

Paralēli aktīvai muzikālajai karjerai Gregs Osbijs daudz laika velta izglītojošām aktivitātēm. Viņš ir bijis pasniedzējs Baltimoras un Filadelfijas mūzikas universitāšu un Bērklija mūzikas koledžas džeza programmās, vadījis meistarklases un lekcijas prestižākajās pasaules mūzikas augstskolās, to vidū – arī Hārvardas universitātē.

Koncertā uzstāsies arī eksperimentālais trio no Šveices – “Vein”. Tā skanējumu raksturo muzikālā mijiedarbība starp klavierēm, basu un sitaminstrumentiem. Mūziķus – Tomasu Lensu, kā arī brāļus Mihaelu un Florianu Arbencus – vieno interese un vēlme muzikāli eksperimentēt. Trio spēlē pašu komponētu mūziku un šādā sastāvā ir izdevuši jau trīs ierakstus. “Šī kvarteta radošums ir aizraujošs!” tā par trio teic izdevums “Rolling Stone”

Kopš trio pirmsākumiem “Vein” sadarbojies ar dažādiem viesmāksliniekiem, tādējādi veidojot jaunus un muzikāli aizraujošus projektus. Šādu mākslinieku vidū bijuši arī saksofonists Deivs Lībmans un trombonists Glenns Feriss. Arī saksofonists Gregs Osbijs lieliski iederas “Vein” sastāvā un, sadarbojoties kopā jau vairākus gadus, kļuvis par šīs apvienības ceturto dalībnieku.

“Viņam piemīt neticama ritma izjūta un harmonijas precizitāte. Viņš vienmēr izvēlas īstās notis, ko ne vienmēr spēj mūziķi, kuriem ir līdzīgas tehniskās iespējas. Viņš ir kļuvis par pašpietiekamu mākslinieku, kurš ārkārtīgi labi spēj muzicēt dažādos stilos – labāk nekā lielākā daļa,” par Osbija muzikālo talantu teic pianists Endrjū Hils.

Pirms koncerta 4. novembrī Latvijas Radio 1. studijā Gregs Osbijs pasniegs arī meistarklasi visiem interesentiem, uz to gan jāpiesakās iepriekš.

Varbūt noder!!

Koncerts – 4. XI 19.00 Latvijas Radio 1. studijā

Meistarklase – 4. XI 16.00 Latvijas Radio 1. studijā

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena – EUR 15 (meistarklase un koncerts)

Plašāk – www.rigasritmi.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+