×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

“Gregorian” pēdējo nodaļu atklāj Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

3. martā hallē “Arēna Rīga” jaunā albuma turnejas ietvaros “Masters of Chant: The Final Chapter” koncertu sniegs pasaulē pazīstamākie viduslaiku mūku dziedāšanas stila mantinieki – vācu grupa “Gregorian”. Dziedošo vīru apvienība atgriezīsies Latvijā, lai koncerta apmeklētājiem piedāvātu krāšņu koncertizrādi.

Gregoriāņu dziedājuma jeb balsī izdziedāto lūgšanu tradīcija ir pazīstama jau vairāk nekā tūkstoš gadus. Arī mūsdienās šī izteiksmīgā tradīcija nav izzudusi vēstures annālēs, bet, veiksmīgi restaurēta, pārcēlusies uz populārās mūzikas skatuvēm. To saulītē izcēlusi vācu grupa “Greogrian”, kura tās koncertizrādē ieved klausītāju noslēpumainā baznīcas dziedājuma pasaulē, uzrunājot klausītāju mūsdienu populārās mūzikas melodiju un tekstu valodā.

Grupas dibinātājs, producents un mūzikas aranžētājs Franks Petersons, kurš pirms tam producēja pasaulslaveno grupu “Enigma” un joprojām ir arī Sāras Braitmenas producents, aizsākot ideju par “Gregorian”, devās solistu meklējumos. Viņš to darīja nekur citur kā Lielbritānijas baznīcu vīru koros un izveidoja dziedošu vīru apvienību. Savukārt par sieviešu solisti grupā kļuva Sāras Braitmenas māsa Amēlija Braitmena. Vēlāk grupai pievienojās vēl viena ievērojama soliste – Eva Mali.

Petersona ideja apvienot gregoriāņu kori un mūsdienīgos estrādes un roka hitus pirms 15 gadiem bija pārdroša un neparasta, taču pilnībā attaisnojās. Pirmie divi “Gregorian” albumi (1999./2000. un 2001.) tika pārdoti vairāk nekā miljons eksemplāros, bet turpmākie ieraksti bija vēl veiksmīgāki.

Pēc ārkārtīgi veiksmīgas grupas karjeras – aktīvi koncertējot un katrā koncertturnejā izmantojot arvien jaunus vizuālos un skaņas efektus, tādā veidā pilnveidojot un bagātinot krāšņo koncertizrādi, “Gregorian” nu nonākuši līdz “fināla nodaļai” (“the final chapter”). Pati grupa tās mājas lapā lepni vēsta, ka viņu pastāvēšanas laikā neesot bijis neviena “Gregorian” koncerta, kurš būtu noslēdzies bez ovācijām, kājās stāvot.

Jaunajā albumā “Gregorian” stilā ir pārdziedātas daudzas populārās mūzikas kompozīcijas, tostarp ir gan Bītlu “In My life”, “Mike And The Mechanics” dziesma “Living Years”, Boba Dilana “I Shall be released”, “Tears For Fear” hits “Shout” un daudzi citi pazīstami pasaulē pazīstami grāvēji. Gan jaunā albuma muzikālo materiālu, gan kompozīcijas no iepriekšējiem grupas albumiem būs iespēja dzirdēt koncertā Rīgā.

Klausītāju sagaida unikālas ikonisko dziesmu interpretācijas viduslaiku mūku dziedājumu stilā.

Iepriekš slavenie “gregoriāņi” Rīgā uzstājās 2013. gada martā, turnejas “The Epic Chants Tour 2013” ietvaros. Šajā reizē “Gregorian” Eiropas turneju sāks Rīgā, līdzi vedot pamatīgu tehnisko aprīkojumu, jaunas dekorācijas, lāzeru šovu un pirotehniku. Kā vēsta koncerta organizētāji, halles “Arēna Rīga” zāle būs iekārtota kā amfiteātris, kas ļaus pilnā mērā baudīt “Gregorian” burvīgo skanējumu un krāšņo šovu.

Varbūt noder!!

Koncerts: 3. III 19.30, ieeja no 18.30.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 22 – 50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+