Apbrīno

“Greizais ratiņš” iegriež jaunu koncertprogrammu 16

Publicitātes foto

Kuldīgā 7. jūlijā ar koncertu “Kur tad ir tā saule…?” skatītājus priecēs Latvijas Nacionālā teātra dziedošo aktieru ansamblis “Greizais ratiņš”, kurā apvienojušies Dace Bonāte, Ivars Puga, Juris Hiršs, Uldis Anže, Normunds Laizāns un komponists Valdis Zilveris.

Šogad “Greizajam ratiņam” aprit 22 gadi, un ikviens ir aicināts uz koncertiem visā Latvijā, kur jokos, izklaidēs un dziedās visskaistākās ansambļa dziesmas. Jaunajā programmā “Dzīve kā pa gaisu” skanēs gan zināmas, gan pilnīgi jaunas dziesmas, kurām skatītāji varēs droši dziedāt līdzi. Būs pārsteigums, šoreiz programmai tiek pievienotas jaunas, sirsnīgas melodijas.

Latvijas Nacionālā teātra aktieru apvienība radās 1995. gadā, kad, veidojot kārtējo “Teātra Žurkas” iestudējumu, skatītāju milzīgas simpātijas izpelnījās aktieru parodijas par populārām dziesmām un izpildītājiem. Tā paralēli dziesmu aptaujai “Vecais ratiņš” tika radīta aktieru apvienība “Greizais ratiņš”, kurā apvienojās J. Hiršs, I. Puga, U. Anže, D. Bonāte, N. Laizāns un komponists V. Zilveris. Piecu gadu laikā tika radītas piecas programmas un izdoti pieci albumi – “Gar jūras zeltmirdzošo krastu…”, “Mīļais, pasteidzies”, “Kā es braucu… lūkoties!”, “Mēs tikāmies martā”, “Paskaties, cik balts… tikpat kā paradīzē!”. Aktieru veidotās populāru dziesmu parodijas raksturo smalka gaume, muzikalitāte, daudzbalsīgs dziedājums un sirsnīgums.

Ansambļa “tētis” – režisors Edmunds Freibergs – par ansambļa aizsākumiem stāsta: “Mēs jau bijām labi ieskrējušies ar “Teātra Žurku”, un man likās, ka līdzās Circenim un Kornēlijai nepieciešama arī kāda muzikāla un dziedoša vienība. Tagad jau mums teātrī ir ļoti daudz dziedošo aktieru, bet tajā laikā nemaz tik daudz nebija, tāpēc bija jāizvēlas no tiem, kuri cik necik prata dziedāt. Kā dziedošais aktieris numur viens ansamblī tika iekļauts Hiršs, viņam līdzās Anže, Puga un Laizāns. Kad puiku sastāvs bija noformēts, iedomājos, ka ir vajadzīga arī kāda dāma – lai viņiem nebūtu garlaicīgi. Un mana izvēle bija par labu aktrisei Bonātei. Tā viņi 1995. gada “Teātra Žurkā” sāka dziedāt kopā kā “Greizais ratiņš” un, man par brīnumu, joprojām turas kopā un nav izšķīrušies!” Kur ir ansambļa ilgdarbošanās noslēpums? “Te jau vairs nav runa par absolūti mirdzošu vokālo sniegumu, bet gan par to, ka pieci spoži aktieri grib satikties ar saviem skatītājiem un komunicēt ar viņiem pēc citiem spēles noteikumiem. Un esmu pārliecināts, ka ir skatītāji, kuri to ļoti gaida,” teic E. Freibergs.

Aktieris Ivars Puga nosaka: “Nedomājām, ka mūsu ansamblis pēc “Teātra Žurkas” izrādēm sāks savu patstāvīgu dzīvi, taču, kad mums pievienojās komponists Valdis Zilveris, tad arī radās tālejošāki mērķi. Pirmie pieci gadi mums bija ļoti piesātināti, katru gadu veidojām jaunu programmu. Agrāk smējāmies, ka varam dziedāt cīruļbalsīs; tagad nākas dziedāt nedaudz zemākās balsīs. Atšķirība arī tā, ka agrāk koncerti bija bez maksas, jo atradās dāsni sponsori. Bet tagadējā dzīve diktē citus noteikumus. Taču, cik vien varēsim atļauties, saglabāsim iepriekšējo formu, lai šovasar varētu priecēt skatītājus!” Juris Hiršs kolēģi papildina: “Manuprāt, “Greizais ratiņš” izceļas ar to, ka kopš tā pastāvēšanas dalībnieku sastāvs palicis nemainīgs. To novērtē arī ansambļa ilggadējie fani. Lai atceramies kaut leģendāro Smiltenes tanti Vilmu, kas gan jau labu laiciņu savu iemīļoto aktieru sniegumu vēro no augšas. Viņai par godu tapusi dziesma, kurai mūziku sarakstījis Valdis Zilveris, bet vārdus – es.”

7. VII 19.00 Kuldīgas estrādē

8. VII 18.00 Sauleskalna estrādē Talsos

14. VII 19.00 Madonas pilsētas estrādē

15. VII 18.00 Kalnsētas parka estrādē Saldū

22. VII 18.00 Ozolāju estrādē Kandavā

23. VII 18.00 Ķestermeža estrādē Dobelē

30. VII 18.00 Jāņukalna estrādē Smiltenē

Biļetes “Biļešu paradīzē”, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7, koncerta norises dienā – EUR 8

LA.lv