×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. jūnijs, 2017
Drukāt

“Greizajam ratiņam” jau 22. gadskārta un jauna programma

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Pirms diviem gadiem Latvijas Nacionālā teātra dziedošo aktieru ansamblis “Greizais Ratiņš”, kurā apvienojušies Dace Bonāte, Ivars Puga, Juris Hiršs, Uldis Anže, Normunds Laizāns un komponists Valdis Zilveris, nosvinēja 20 gadu jubileju, un mākslinieki negrasās gulēt uz lauriem: šovasar, svinot 21 gada jubileju, viņi dosies koncerttūrē “Kur tad ir tā saule…?”, pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Una Griškeviča.

Aktieru ansamblis uzstāsies Kuldīgā, Talsos Madonā un citviet Latvijā, pirmais koncerts – jau 7. jūlijā Kuldīgā.

Mākslinieki klausītājiem piedāvās jaunu programmu “Dzīve kā pa gaisu”, kurā skanēs gan zināmas, gan pilnīgi jaunas dziesmas, kuras skatītāji varēs droši dziedāt līdzi; tāpat viņi centīsies būt pēc iespējas tuvāk publikai, ar pārsteigumiem bagāto koncertprogrammu priecējot visu paaudžu klausītājus.

Pievēršoties ansambļa vēsturei, der atgādināt, ka “Greizais Ratiņš” patiesībā ir radīts ar pavēli, un par to vislabāk zina stāstīt ansambļa “tētis” – režisors Edmunds Freibergs. “Mēs jau bijām labi ieskrējušies ar “Teātra žurku”, un man likās, ka līdzās Circenim un Kornēlijai nepieciešama arī kāda muzikāla un dziedoša vienība. Tagad jau mums teātrī ir ļoti daudz dziedošo aktieru, bet tajā laikā nemaz tik daudz nebija, tāpēc bija jāizvēlas no tiem, kuri kaut cik necik prata dziedāt. Kā dziedošais aktieris numur viens ansamblī tika iekļauts Juris Hiršs, viņam līdzās Uldis Anže, Ivars Puga un Normunds Laizāns. Kad puiku sastāvs bija noformēts, iedomājos, ka ir vajadzīga arī kāda dāma – lai viņiem nebūtu garlaicīgi. Un mana izvēle bija par labu aktrisei Dacei Bonātei. Tā viņi 1995. gada “Teātra žurkā” sāka dziedāt kopā kā “Greizais Ratiņš” un, man par brīnumu – joprojām turas kopā un nav izšķīrušies!”

Edmunds Freibergs uzskata, ka, aktieri joprojām turas kopā, jo darbošanās “Greizajā Ratiņā” piešķir viņu dzīvei vēl kādu īpašu krāsu. “Te jau vairs nav runa par absolūti mirdzošu vokālo sniegumu, bet gan par to, ka pieci spoži aktieri, bez kuriem šodien Nacionālais teātris vispār nav iedomājams, grib satikties ar saviem skatītājiem un komunicēt ar viņiem pēc citiem spēles noteikumiem. Un es esmu pārliecināts, ka ir skatītāji, kuri to ļoti gaida,” ir pārliecināts Edmunds Freibergs.

Aktieris Ivars Puga teic: “Nedomājām, ka mūsu ansamblis pēc “Teātra žurkas” izrādēm sāks savu patstāvīgu dzīvi, taču, kad mums pievienojās komponists Valdis Zilveris, tad arī radās tālejošāki mērķi.” Savukārt Juris Hiršs piebilst: “Manuprāt, “Greizais ratiņš” izceļas, jo kopš tā pastāvēšanas sākumiem dalībnieku sastāvs palicis nemainīgs. To novērtē arī ansambļa ilggadīgie fani. Lai atceramies kaut leģendāro Smiltenes tanti Vilmu, kas gan jau labu laiciņu savu iemīļoto aktieru sniegumu vēro no augšas. Viņai par godu tapusi dziesma, kurai mūziku sarakstīja Valdis Zilveris, bet vārdus – es. Arī šīs vasaras koncertos noteikti skanēs šī dziesma.”

“Greizā ratiņa” koncertu norises vietas:

  • 7. jūlijā plkst. 19 Kuldīgas estrādē
  • 8. jūlijā plkst. 18 Talsos, Sauleskalna estrādē
  • 14. jūlijā plkst. 19 Madonas pilsētas estrādē
  • 15. jūlijā plkst. 18 Saldū, Kalnsētas parka estrādē
  • 22. jūlijā plkst. 18 Kandavā, Ozolāju estrādē
  • 23. jūlijā plkst. 18 Dobelē, Ķestermeža estrādē
  • 30. jūlijā plkt. 18 Smiltenē, Jāņukalna estrādē

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+