Foto – Baiba Buceniece

Greznākās rotas krāšņie stāsti
 0

Tautastērps ir latvieša greznākā rota, ko valkājot pārņem sevišķs, pacilāts noskaņojums. Īpaša diena tautastērpam un tā valkātājam ir Dziesmu svētki.

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Tērpi, kurus redzēsim Dziesmu svētkos, ir ne vien krāšņi acu priecētāji, tiem līdzi nāk arī tikpat krāšņi stāsti par prasmēm un cilvēkiem, kuri spēj šādu skaistumu radīt. Lai taptu tautastērps, nepieciešams daudz darba ‒ to zina katrs, kurš mēģinājis izgatavot savu tērpu vai tikai kādu tā detaļu. Visbiežāk šo uzdevumu uzticam amata meistariem. Jostas, villaines, aubes, rotas, brunčus un pārējo ‒ katru tautastērpa sastāvdaļu ir radījis meistars ‒ amatnieks, kurš savā darbā ieliek dvēseli. Nereti gadās, ka tautastērps, kurā greznojamies, ir vairāku cilvēku darbs, un nav rets gadījums, kad viena tērpa tapšanā piedalījušies amatnieki no dažādiem Latvijas apgabaliem. “Kultūrzīmes” pirms Dziesmu un deju svētkiem, sagaidot plašo tautas daiļamata studiju un citu seno prasmju kopēju pārstāvniecību Vērmaņdārzā, viesojās pie vairākiem sava amata meistariem, kuri izrādīja savu darbu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.