Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
19. decembris, 2014
Drukāt

Grezns tērpa papildinājums – ažūrā tīmekļšalle

salle_7482x
Darba gaita:

• Ūdenī šķīstošo flizelīnu piegriež tik lielu, kādu vēlas plecu šalli.

• Lai veidotu rakstu, dziju savij dažāda izmēra aplīšos. Lai vijums turētos kopā, to nopūš ar stingras fiksācijas matu laku.

• Kad matu laka sacietējusi, aplīšus liek uz ūdenī šķīstošā flizelīna. Šo materiālu izmanto rokdarba pamatam, uz kura veido kompozīciju.

• Lai šalle izskatītos krāšņāka, starp aplīšiem kārto dzijas pavedienu līkločus. Uzpūš laku.

• Aplīšus piediedz un uzpūš matu laku. Kamēr tā nav nožuvusi, kompozīciju pārklāj ar otru flizelīna kārtu un piespiež.

• Nošuj ar šujmašīnu – vispirms maliņas pa šalles perimetru, tad šķērsām pāri, pēc tam veido nelielus trīsstūrīšus, lai visas detaļas būtu kārtīgi piešūtas.

• Izstrādājumu iemērc siltā ūdenī, lai izšķīstu flizelīns. Skalo tik ilgi, kamēr rokās paliek diegu kaudzīte, kas tad arī pārvēršas skaistā šallē – sakārto, nogludina, un krāšņs tērpa papildinājums ir gatavs.

Tuvojoties gadumijai, jādodas uz svētku pasākumiem gan darbavietā, gan skolā vai bērnudārzā, jātiekas ar draugiem un jāuzņem ciemiņi mājas ballītē. Norišu daudz, bet svētku tērpu – mazāk. Taču tas nav pasaules gals, jo ar dažādiem aksesuāriem melnajai vai citas krāsas kleitai var piešķirt jaunus akcentus. Viens no variantiem – ažūrā tīmekļšalle, ko var ļoti ātri uzmeistarot.

Šo interesanto rokdarbu tehniku angliski dēvē par crazy wool, bet latviski – par tīmekļošanu, čunčināšanu vai karameļtehniku. Lai kā arī sauktu, daudz svarīgāk ir tas, ka dažās stundās var tapt apjomīgs rokdarbs. Ja tik liela šalle būtu jāuzada vai jāuztamborē, vajadzētu daudz vairāk laika. Turklāt tīmekļojot iespējams neierobežoti izpausties, veidojot pamatrakstu un aplikācijas, kā arī izvēloties dažādas dzijas faktūras un krāsas. Rokdarbniece Elita Vitenberga, kuras darbi redzami žurnālā, savās tīmekļšallēs iestrādājusi no dzijas savītus aplīšus.

Materiāli. Var izmantot mīkstu aitas vilnas dziju, kazlēna mohēru, efektdziju, merino vilnu, zīdu, kokvilnu vai ko citu. Nav arī jāskrien uz veikalu, jo noder nelieli dzijas kamoliņi, kas palikuši pāri no iepriekšējiem rokdarbiem. Vēl vajadzēs ūdenī šķīstošu flizelīnu, stingras fiksācijas matu laku, dzijai pieskaņotu kokvilnas spolīšu diegu un šujmašīnu.

PADOMI

• Lai šalle skaisti apņemtu plecus, to ieteicams veidot pusapļa formā.

• Gaisīgumu un eleganci piešķir mohēra, zīda pavedieni un efektdzija.

• Pēc mazgāšanas dažas dzijas mēdz sarauties, tāpēc šalli vajadzētu darināt apjomīgāku.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+