×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Grib aizliegt Krievijas deputātu braucienus uz ārzemēm

Foto - AFPFoto - AFP

Prokremliskie Krievijas likumdevēji ierosinājuši aizliegt parlamenta deputātiem bez likumdevēju sapulces spīkera atļaujas doties uz ārzemēm, piemēram, uz tādām valstīm kā ASV.

Ierobežojumi ir nepieciešami, jo deputāti kavē svarīgu darbu un bieži vien ceļo uz valsts rēķina, sacīja parlamenta apakšpalātas – Valsts domes – deputāts Mihails Staršinovs. Vašingtonai atkārtoti nosodot Krievijas cilvēktiesību pārkāpumus, ASV un Krievijas attiecībās patlaban iestājies jauns sasaluma posms. Reaģējot uz ASV pērn pieņemto “Magņitska likumu”, ar kuru cilvēktiesību pārkāpumos vainotajām Krievijas amatpersonām noteiktas soda sankcijas, Maskava aizliegusi uz ASV turpmāk adoptēt Krievijas bērnus.

Jaunie Valsts domes deputātu priekšlikumi ir tieša reakcija uz neseno opozīcijas deputāta Dmitrija Gudkova braucienu uz ASV, kurā viņš paudis no Kremļa atšķirīgu vērtējumu par Savienotajās Valstīs adoptēto Krievijas bērnu likteni. Ekscentriskais Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis otrdien pat ierosināja Gudkovu arestēt “par nodevību”. “Jums ir tiesības neieredzēt režīmu,” sacīja Žirinovskis. “Bet vara, valsts un režīms ir šeit. Tāpēc atsakieties no sava mandāta,” viņš mudināja Gudkovu. Opozīcijas partijas “Taisnīgā Krievija” deputāts Gudkovs šogad pavadīja divas dienas ASV, viesojoties amerikāņu ģimenēs, kas veiksmīgi adoptējušas Krievijas bāreņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+