×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Grib aizliegt skolēnu tikumību aizskarošus mācību materiālus (6)

gramatas452

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien atbalstīja opozīcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko (S) ideju Izglītības likumā iekļaut normu, kas paredz aizliegt izglītības iestādēs izplatīt un izmantot materiālus, kas var negatīvi ietekmēt izglītojamā tikumisko, estētisko, intelektuālo vai fizisko attīstību.

Šādu ideju komisijas sēdē atbalstīja partiju “Saskaņa”, “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNKK un Latvijas Reģionu apvienības deputāti.

Stepaņenko priekšlikums paredz papildināt Izglītības likumu ar punktu, ka izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kura atbilst Satversmē ietvertajām normām par sabiedrības vērtībām.

Stepaņenko komisijas sēdē norādīja, ka būtu svarīgi sekot materiāliem, kuri ir izvērtēti atbilstoši noteiktajām vērtībām.

Savukārt deputāte Ilze Viņķele (V) uzsvēra, ka nav skaidrs, kas liek grozījumu pieteicējai domāt, ka patlaban ir apdraudēta bērnu audzināšana. Viņķele uzskata, ka minētie likuma papildinājumi par dažādu materiālu aizliegumu skolās ir balstīti uz aplamiem pamatojumiem, kas veikti, interpretējot atsevišķus materiālus.

Deputāte savā “Twitter” kontā norāda, ka aizliegums attiektos arī uz “Papardes zieda” izplatītajiem materiāliem. Viņa arī izsakās, ka minētā iniciatīva ir partijas “Saskaņa” un nacionālās apvienības kopdarbs.

“Papardes zieds” strādā jau vairāk nekā 15 gadus. Tas par savu mērķi deklarējis panākt, lai cilvēki saprastu, ka seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumi ir tikpat būtiski kā izglītība un veselība kopumā. “Mēs strādājam, lai tiktu īstenotas katra indivīda seksuālās un reproduktīvās tiesības, lai katram būtu pieejami kvalitatīvi pakalpojumi un izvēle tiktu izdarīta, balstoties uz kvalitatīvu informāciju,” teikts organizācijas mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ģimenes funkcijas pārņems skola,bet vai atbildību par bērna garīgumu arī valsts uzņemsies.Notiek cīņa par aprobežota prāta uzspiešanu bērniem.Varbūt drīz skolās bērnus arī taisīs pēc bībeles Marijas metodes

 2. ļoti netikumīgs komentārs Atbildēt

  Baumo, ka bijušais ministra kungs Roberts Ķīlis (tas pats, kas apdzēries izraisīja avāriju) esot tikumīgi grābstījies ap ļoti tikumīgo Viņķeles kundzi, kura, kā baumo, aiz tikumības pušu sprāgdama, labprāt ļāvusies. Ļoti tikumīgais Ķīļa kungs esot dabūjis pa šnauceri no Ilzītes likumīgā laulātā drauga. Un tas esot vienīgi tādēļ, ka atšķirībā no Viņķeles kundzes viņas vīrs neesot lasījis netikumīgu literatūru bērnībā. Tā baumo. Tas varētu izskaidrot, kāpēc Viņķele grib, lai tagad visi iepazīstas ar netikumīgu literatūru skolā

 3. Minētais mācību priekšmets ir aktuāls,tomēr to nedrīkst pārvērst par kaut ko banālu un ironizējamu.

 4. Vispirms pa visiem – gan vecākiem, gan skolā – vajadzētu bērniem iemācīt, kas ir tikumība un tad domāt par tās aizskaršanu.
  Ja skolēni drāžas kā truši, kāda tur vairs tikumība. Un runas par aizskaršanu ir smieklīgas.

 5. Savu aizspriedumu tumsoniba.

 6. tut būs intresanti Atbildēt

  vienam liksies ka pieminet pupus ir norma, citam ka jau termins ” mātes piens” ir zaimošana. cits izdomās ka vispār dzimumu nedrīkst minēt, ieviesis vel nekatro dzimti….
  nez vai nu izglitibā tas ir jautajums nr 1

Draugiem Facebook Twitter Google+