Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Grib apturēt džihādistus


Kersovs_7

Eiropas Savienības ministri pieņēmuši rīcības plānu, lai stātos pretim augošajiem drošības draudiem no džihādistu puses, kuri atgriežas no Sīrijas, paziņojis ES pretterorisma koordinators Žils de Keršovs (attēlā).

Apspriedē Milānā piedalījās Beļģijas, Britānijas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Spānijas un Zviedrijas iekšlietu ministri. ES brīdina, ka strauji pieaug jauno Eiropas musulmaņu skaits, kuri dodas cīnīties kopā ar ekstrēmistiem uz Sīriju, Somāliju un Sudānu. Pastāv bažas, ka viņi atgriezīsies ar vēl radikālākiem uzskatiem un pieredzi partizānu karā. Jaunais plāns ļaus atklāt potenciālās personas, kuras vēlētos iesaistīties ekstrēmistu cīņās, un brīdinās par viņām citas ES valstis. Francijā publiskots jauns pretterorisma likumprojekts, kas izstrādāts, lai novērstu džihādistu došanos karot uz ārzemēm, konfiscējot pases, aizliedzot izceļot un izsludinot starptautiskus aresta orderus. Nīderlandes likumsargi paziņojuši, ka pilsoņiem tiks atņemtas pases, ja būs aizdomas, ka viņi vēlas doties karā uz Tuvajiem Austrumiem. Tiek lēsts, ka vairāk nekā 2000 eiropiešu vai nu ir jau devušies cīnīties uz Sīriju, vai to vēl plāno.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+