Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Grib apturēt džihādistus


Kersovs_7

Eiropas Savienības ministri pieņēmuši rīcības plānu, lai stātos pretim augošajiem drošības draudiem no džihādistu puses, kuri atgriežas no Sīrijas, paziņojis ES pretterorisma koordinators Žils de Keršovs (attēlā).

Apspriedē Milānā piedalījās Beļģijas, Britānijas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Spānijas un Zviedrijas iekšlietu ministri. ES brīdina, ka strauji pieaug jauno Eiropas musulmaņu skaits, kuri dodas cīnīties kopā ar ekstrēmistiem uz Sīriju, Somāliju un Sudānu. Pastāv bažas, ka viņi atgriezīsies ar vēl radikālākiem uzskatiem un pieredzi partizānu karā. Jaunais plāns ļaus atklāt potenciālās personas, kuras vēlētos iesaistīties ekstrēmistu cīņās, un brīdinās par viņām citas ES valstis. Francijā publiskots jauns pretterorisma likumprojekts, kas izstrādāts, lai novērstu džihādistu došanos karot uz ārzemēm, konfiscējot pases, aizliedzot izceļot un izsludinot starptautiskus aresta orderus. Nīderlandes likumsargi paziņojuši, ka pilsoņiem tiks atņemtas pases, ja būs aizdomas, ka viņi vēlas doties karā uz Tuvajiem Austrumiem. Tiek lēsts, ka vairāk nekā 2000 eiropiešu vai nu ir jau devušies cīnīties uz Sīriju, vai to vēl plāno.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+