Latvijā
Politika

Grib atgūt filmas no Krievijas 3


Krievijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs
Krievijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Ar Krievijas ārlietu ministra vietnieku Vladimiru Titovu Rīgā otrdien, 14.novembrī, tikās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) un satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Konsultāciju laikā puses parakstīja vienošanos par pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, kā arī apstiprināja Krievijas un Latvijas Ārlietu ministriju sadarbības programmu nākamajam gadam un 2019. gadam. “Tas ir arī uzticības apliecinājums, proti, kad cilvēki var tieši viens ar otru kontaktēties. Tas vairo uzticību vienam pret otru, kas pēdējā laikā starp mūsu valstīm varbūt ir bijis pārāk maz,” sacījis Titovs.

E. Rinkēvičs sarunā ar “LA” uzsvēra, ka Krievijas pusei lūdzis atgriezt Latvijas filmas, kuras atrodas Krievijas arhīvos un ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daļa. Pagaidām gan nekāda atbilde par to nav saņemta.

Viņš konsultāciju tonalitāti vērtēja kā labu. Ar V. Titovu esot runāts arī par situāciju Ukrainā, un abas puses palikušas pie sava skatījuma. “Mūsu attiecībās ir daudz problēmjautājumu, kas attiecas uz divpusējām – ES–Krievijas un NATO–Krievijas – attiecībām. Tomēr tas mums neliedz risināt praktiskos jautājumus un meklēt saskares punktus, kuru abām pusēm ir pietiekami. Piemēram, esam ieinteresēti ciešākā sadarbībā starp tiesībsargājošajām iestādēm, robežsardzes dienestiem, sadarbību ekonomikā, kā arī dalību Baltijas jūras padomē,” sacīja E. Rinkēvičs.

Iepriekš bijuši gadījumi, kad dažāda ranga Krievijas amatpersonu vizītes Latvijā tikušas uzlūkotas ar aizdomām. Spilgts piemērs ir Krievijas vicepremjera Arkādija Dvorkoviča atvaļinājums Latvijā pērnā gada vasarā, kura laikā viņš neoficiāli tikās arī ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu un Zaļo un zemnieku savienības ministriem. Taču Titova vizīte ir oficiāla.

Politologs Kārlis Daukšts norādīja, ka Titova pašreizējais uzdevums ir piedalīties sarunās un, kur vien iespējams, rast kompromisus.

Titovs jāuzlūko kā ierēdnis, kurš ieradies izpildīt Krievijas Ārlietu ministrijas uzstādījumus sadarbībai ar Latviju.

LA.lv