Uncategorized

Grib ierobežot augstu Krievijas amatpersonu izbraukšanu no Čečenijas 0


Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs.
Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs.
Foto-LETA/AFP

Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs (attēlā) aicinājis Krievijas varas iestādes aizliegt izbraukt no valsts augstām amatpersonām, kurām bijuši vai joprojām ir pieejami stratēģiski svarīgi valsts noslēpumi.

Intervijā laikrakstam “Izvestija” viņš aicinājis šo savu ierosinājumu plaši apspriest abās Krievijas parlamenta palātās un visā sabiedrībā. Kadirovs atgādinājis, ka tāda kārtība savulaik bijusi spēkā Padomju Savienībā un, viņaprāt, esot pilnībā attaisnojusies.

Skaidrojot savu domu, Čečenijas līderis pieminējis Lielbritānijā dzīvojušā oligarha Borisa Berezovska nāvi, “kas atstājusi daudzas mīklas”, pauzdams bažas, vai viņa seifā neesot atrodami dokumenti, kas varētu saturēt valsts noslēpumus. “Tā nav tukša ziņkārība – kā zināms, Berezovskis deviņdesmito gadu vidū bija Drošības padomes sekretāra vietnieks, un mēs varam tikai ļauties nožēlai, cenšoties uzminēt, kādi dokumenti varēja nonākt [britu] izmeklētāju rokās un no turienes – Lielbritānijas speciālo dienestu rīcībā,” viņš spriedis.

Kadirovs norādījis arī uz bijušo Maskavas mēru Juriju Lužkovu, kura rīcībā ir “dati par visām pazemes un virszemes stratēģiskajām sistēmām galvaspilsētā”, tādēļ esot jāvaicā, vai viņš līdz ar “darba mūžā gūtajiem ietaupījumiem” nesot izvedis no Krievijas arī kaut ko no šīs informācijas.

Viņš minējis vēl vairākus citus uzvārdus, nepiemirstot nedz bijušo PSRS prezidentu Mihailu Gorbačovu, nedz kādreizējo premjeru Mihailu Kasjanovu un vicepremjeru Borisu Ņemcovu. “Viņi visi bez jebkādiem ierobežojumiem ik pa laikam izbrauc uz ārzemēm un runā tur visas valsts vārdā,” izteicieis Čečenijas prezidents.

“Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Krievijas nacionālās drošības intereses diktē nepieciešamību ierobežot tik augstu bijušo valsts amatpersonu “ārvalstu viesizrādes” vai pat aizliegt tās vispār,” raksta nobeigumā paziņojis Kadirovs.

LA.lv