×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. jūnijs, 2017
Drukāt

Grib izveidot futbola superklubu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas futbola izlase, kas šonedēļ Rīgā tiksies ar Eiropas čempioniem portugāļiem, pasaules rangā noslīdējusi līdz rekordzemajai 124. vietai. Šobrīd tikai ar nostalģiju varam atcerēties laikus, kad pirms 13 gadiem Portugālē piedzīvojām mūsu futbola meistaru augstāko lēcienu – piedalīšanos Eiropas čempionāta finālturnīrā. Mūsu saruna ir ar tā laika “zelta puisēnu” Māri Verpakovski – Latvijas izlases visu laiku labāko vārtu guvēju (29), kurš nu jau ceturto gadu ir futbola funkcionārs – kluba “Liepāja/Mogo” prezidents, Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes loceklis, vēl nesen arī valstsvienības sporta direktors.

Pagājušajā nedēļā Māris piedalījās UEFA seminārā Londonā, kur kādreizējie futbolisti apguva organizatoru darbu. Lekcijas vadīja pasaules mēroga uzņēmumu īpašnieki, bet auditorijā sēdēja arī daudzas bijušās futbola zvaigznes, piemēram, Nunu Gomešs, Ēriks Abidāls, Kristiāns Karembu, Žuninju. “Varu ar viņiem komunicēt kā līdzīgs ar līdzīgu. Piezemēti un pieklājīgi cilvēki, ar kuriem patīkami pavadīt laiku, mācīties, izmantot viņu kontaktus un pazīšanās, ko vairākas reizes esmu darījis. Varu piezvanīt, un nekad neatsaka palīdzību,” stāsta Māris Verpakovskis.

Pavasarī bija spekulācijas, ka brazīlietis Ronaldinju varētu spēlēt komandā “Riga FC”. Ko tu par to nodomāji – pasmējies vai varbūt tiešām tādas zvaigznes, kaut bijušās, piesaistīšana nav nekas nereāls?

Tas ir reāli, ja ir nauda. Liepājai tādas nav, bet, ja “Riga FC” atļautos, būtu ļoti interesanti. Ronaldinju kļuva par “Barcelona” oficiālo vēstnesi, bija arī daudzi citi piedāvājumi. Ar to jārēķinās, ka zvaigznēm vienmēr ir citi varianti, bet zināmas apstākļu sakritības dēļ viss var notikt. Ir slavenības, kas peļņas vārdā gatavas doties uz eksotiskām valstīm.

Vai tev karjeras laikā bijuši tādi trakie piedāvājumi?

Īsti ne, ja neskaita Azerbaidžānu. Agrāk tur futbolā grozījās ļoti liela nauda, bet nu vairs ne, jo valstī ekonomiska krīze, naftas cenas nokritušas.

Kuri karjeras laikā iegūtie kontakti tev šobrīd noder visvairāk?

Nupat biju Maskavā atjaunot kontaktus ar Germanu Tkačenko, kurš bija mans aģents un šobrīd vada, šķiet, Krievijā lielāko aģentūru. Savulaik mani saveda kopā ar Žoržu Mendešu, kurš ir Krišti-
anu Ronaldu un Žozē Mourinju aģents, un es bieži konsultējos ar kādu sievieti, kas strādā pie viņa. Tagad mēģinu panākt, lai Liepājā treniņu nometnes rīko gan ārzemju klubu komandas, gan izlases. Vasarā pie mums ir ideāli apstākļi, nākamgad Pasaules kausa izcīņa notiks Krievijā, un visas tajā iesaistītās komandas vietu nometnei meklēs tuvumā, šobrīd cenšamies kādu dabūtu pie sevis. Teorētiski bija iespējams, ka portugāļi pēc spēles Rīgā varētu doties uz Liepāju un gatavoties Konfederāciju kausa izcīņai, bet mazliet par vēlu sākām šīs sarunas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+