×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2013
Drukāt

Grib izveidot kiberjaunsargu vienību

Foto-LETAFoto-LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) uzskata, ka, ņemot vērā jauniešu interesi par jaunajām tehnoloģijām un zināšanām par virtuālo vidi, iespējams, tiks veidota arī kiberjaunsardzes vienība, liecina militāro ziņu portālā “Sargs.lv” publicētā informācija.

Lai nodrošinātu rezerves kiberaizsardzības spēju veidošanai valstī, Zemessardzē tiek veidota Kiberaizsardzības vienība, un, ņemot vērā jauniešu interesi par jaunākajām tehnoloģijām un zināšanām par virtuālo vidi, viņu prasmes nākotnē varētu būt ļoti noderīgas, iespējams, veidojot pat kiberjaunsardzes vienību, uz nākotnes plāniem norādījis Pabriks.

“Mūsdienās tieši drošība interneta vidē ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, tāpēc mūsu jauniešiem jābūt gataviem stāties tam pretī,” uzsvēris ministrs.

Ministrs arī informējis, ka liels Jaunsardzes nopelns ir arī saliedētības veicināšana, īpaši austrumu reģionos, tāpēc lielākā daļa šajā gadā iegūtā 100 000 latu papildu finansējuma tika piešķirta jaunsargu vienību izveidošanai Latgalē.

Jau ziņots, ka Zemessardzes sastāvā tiek veidota Kiberaizsardzības vienība, par kuru interesi izrādījuši vismaz pussimts cilvēku.

Ņemot vērā, ka daļa interesentu nav pārliecināti, vai viņu fiziskā sagatavotība un veselības stāvoklis atbilst Zemessardzes vispārējām prasībām, Nacionālie bruņotie spēki norāda, ka šīs prasības tiks vērtētas kontekstā ar vienības tiešo uzdevumu izpildi informācijas tehnoloģijas drošības jomā.

Kiberaizsardzības vienību varētu izveidot līdz rudenim un tajā varētu darboties aptuveni 100 cilvēku.

Plānots, ka Kiberaizsardzības vienība apvienos augsti kvalificētus informācijas tehnoloģiju ekspertus, kuri sniegs savu atbalstu valsts drošības un aizsardzības uzdevumu izpildē. Vienības galvenā funkcija būs sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai CERT.LV un bruņoto spēku vienībām konflikta situācijās, lai novērstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentus, ja CERT.LV resursi būs nepietiekami.

Informācijas tehnoloģiju eksperti vienībā varēs darboties no darba brīvajā laikā, un tie vienībā varēs iestāties brīvprātīgi saskaņā ar Zemessardzes likumu.

Dalība vienībā sniegs iespēju ekspertiem veidot regulāru sadarbību, pilnveidot zināšanas nacionālā un starptautiskā līmenī, piedalīties kiberuzbrukumu novēršanas mācībās, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalstīt valsts un privātās struktūras.

Darbošanās vienībā brīvprātīgajiem piedāvās bez maksas iepazīties ar jaunākajiem pasaules sasniegumiem un informāciju Eiropas Savienības un NATO iekšienē. Šādā veidā cilvēki iegūs plašākas zināšanas un piedevām varēs doties komandējumos un piedalīties mācībās.

“Kiberzemessargiem” vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam, jo šādiem cilvēkiem būs nepieciešams saskarties ar lietām, kas saistītas ar valsts drošību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+