Tehnika
Tehnoloģijas

“Lattelecom” nāks klajā ar jauniem pakalpojumiem, kas ļaus ietaupīt elektrību4


Inga Alika-Stroda, Krists Avots, Juris Gulbis un Uldis Tatarčuks preses konferencē “Lattelecom” viedajā birojā “Mettropole”.
Inga Alika-Stroda, Krists Avots, Juris Gulbis un Uldis Tatarčuks preses konferencē “Lattelecom” viedajā birojā “Mettropole”.
Foto – Ieva Leiniša/LETA

Ar dažu dienu intervālu par saviem 2017. gada rezultātiem, panākumiem un izdarīto paziņojuši abi lielākie Latvijas telekomunikāciju uzņēmumi – “Latvijas Mobilais telefons” un “Lattelecom”. “LMT” audzējis apgrozījumu par 7%, tam sasniedzot 204,2 miljonus eiro. Uzņēmuma peļņa – 33,3 miljoni eiro (+11 miljoni). “Lattelecom” pērn nopelnījis 40,7 miljonus eiro (+8,5 miljoni), bet apgrozījis 195,7 miljonus (+1,1%). Savukārt kopējās investīcijas gada griezumā bijušas lielākas “Lattelecom” – 29 miljoni pret “LMT” investētajiem 22 miljoniem.

“Lattelecom” vadītājs Juris Gulbis, vakar prezentējot viņa vadītās kompānijas rezultātus, pievērsās telekomunikāciju tirgus dalībnieku apvienošanās tendencēm, uzsverot, ka to dara visur pasaulē, taču, pat par spīti “Lattelecom” un “LMT” neapvienošanai, viņš uzsvēra, ka tas nekādi neietekmēs kompānijas darbību un tā turpinās attīstīties pēc iepriekš noteiktā plāna. Būtiskākais paziņojums – kompānija centīsies vairāk pārtapt par izklaides kompāniju, taču neaizmirstot savu tehnoloģisko pagātni, uz kuras arī balstīsies visi jaunie plāni.

“Galvenais fokuss būs vērsts uz izklaidi un gudriem tehnoloģiskajiem risinājumiem gan mājai, gan biznesam. Taču dzīve nav viegla un būs arī dažādi izaicinājumi, piemēram, Eiropas Savienības datu aizsardzības regulas radītais izmaksu sadārdzinājums, kā arī Eiropas Komisijas plānotās diskusijas par reversā pievienotā vērtības nodokļa piemērošanu elektrotehnikai, cīņa pret pirātismu un par speciālistiem,” sacīja J. Gulbis. Nekur citur pasaulē neesot šādas datu aizsardzības regulas un tā apgrūtinās Eiropas datos balstītas ekonomikas attīstību, viņš piebilda.

Kompānijas tehnoloģiju dienesta direktors Uldis Tatarčuks sacīja, ka lielākā daļa no 29 miljonu eiro lielajām investīcijām ieguldīta interneta pamattīkla uzlabošanā un atjaunošanā, izmantojot jaunākās pieejamās tehnoloģijas. “Izbūvējām jaunu optiskā tīkla trasi no Rīgas līdz Ventspilij, kas ir ietilpīgāka, drošāka un vēl ātrāka, kā arī uzlabojām esošo tīklu ietilpību un darbības ātrumu. Veicām nomaiņu pamatiekārtām, caur kurām notiek absolūti visu klientu datu pārraide,” uzsvēra Tatarčuks.

Korporatīvās attīstības dienesta direktors Krists Avots norādīja, ka jau šā gada pirmajā ceturksnī kompānija nāks klajā ar jauniem pakalpojumiem gan mājsaimniecībām, gan biznesam, kas ļaus ietaupīt elektrību. Savukārt uzņēmuma izklaides un komunikāciju pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda norādīja, ka par lielu veiksmi var nosaukt pērn demonstrēto un plašu rezonansi radījušo šovu “Caur ērkšķiem uz…”, kura reitingi bijuši ļoti augsti, kā arī kompānija jau saņēmusi dažādus piedāvājumus ar šova formātu startēt citviet.

“LMT”, paziņojot rezultātus, norādīja, ka apgrozījuma kāpumu nodrošinājusi mobilā interneta pakalpojumu attīstība, pieslēgumu skaita pieaugums un viedtelevīzijas pieejamība. “LMT” klientu pieslēgumu skaits 2017. gadā pieaudzis par 40 tūkstošiem, sasniedzot 1,25 miljonus, bet tīklā izmantoto datu apjoms palielinājies par 55%. “LMT” prezidents Juris Binde norādīja, ka 2017. gadā kompānija uzsāka partnerību ar Latvijas un starptautiskajiem uzņēmumiem un pētniekiem inovatīvu biznesa risinājumu attīstībā, pašbraucošo auto, dronu, militāro un kosmosa tehnoloģiju jomā. “Mūsu prioritāte nākamajiem gadiem ir nodrošināt, lai Latvija ir starp pirmajām valstīm pasaulē ar 5G tehnoloģijām, kas kalpos kā dzinējspēks iedzīvotāju labklājībai un eksporta izaugsmei,” norādīja J. Binde. Pērn “LMT” uzstādījis pirmās 5G pielāgotās bāzes stacijas Latvijā, sasniegti arī vairāki datu pārraides ātruma rekordi, tostarp 930 megabiti sekundē, kā arī septembrī izveidots bezvadu datu pārraides radiotīkla savienojums ar ātrumu jau 10 gigabiti sekundē.

LA.lv